Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

11 powodów, dla których warto wybrać Kostrzewę

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe KOSTRZEWA posiada 40-letnie doświadczenie w produkcji kotłów c.o. Pierwsi w Polsce wyprodukowaliśmy w 2000 roku kocioł na pelet do domu jednorodzinnego. Przez długi czas byliśmy jedyną w kraju firmą, która „uwierzyła” w pelet. Inni producenci „przekonali się” do tej formy ogrzewnictwa stosunkowo niedawno.

Firma z bogatą tradycją

FIRMA Z BOGATĄ TRADYCJĄ

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe KOSTRZEWA posiada 40-letnie doświadczenie w produkcji kotłów c.o. Pierwsi w Polsce wyprodukowaliśmy w 2000 roku kocioł na pelet do domu jednorodzinnego. Przez długi czas byliśmy jedyną w kraju firmą, która „uwierzyła” w pelet. Inni producenci „przekonali się” do tej formy ogrzewnictwa stosunkowo niedawno. Polska branża producentów urządzeń do spalania biomasy w warunkach domowych istnieje od zaledwie kilku lat. Jej dynamiczny rozwój potęguje wysokie zapotrzebowanie na urządzenia, gwarantujące czyste i ekonomiczne ogrzewanie domostw.

 

Własna myśl technologiczna

WŁASNA MYŚL TECHNOLOGICZNA

Sami projektujemy i testujemy nasze produkty. Ich wysoką jakość potwierdzają krajowe i zagraniczne jednostki badawcze. Sercem kotła jest palnik, podobnie jak silnik w samochodzie. W naszych urządzeniach palnik jest „uszyty na miarę” całości, nigdy odwrotnie. Geometrię palnika i materiał z którego został wykonany precyzyjnie dobieramy pod wymienniki ciepła, do których je wstawiamy. Potwierdzeniem słuszności takiej filozofii jest certyfikat 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012, którym mogą poszczycić się nasze urządzenia, a także wpis na niemiecką listę BAFA. Jako nieliczni sami produkujemy palniki i wymienniki ciepła do naszych kotłów. Tymczasem 90% krajowych firm z branży korzysta z obcych półproduktów, produkując „składaki”.

 

Konkurencyjne ceny

KONKURENCYJNE CENY

Jesteśmy samowystarczalni. Stworzyliśmy własną sieć dystrybucji, wiodącą od producenta, poprzez punkty sprzedaży, prosto do klienta z pominięciem wielu pośredników. To wszystko składa się na konkurencyjną cenę urządzeń marki KOSTRZEWA, przy zachowaniu ich wysokiej jakości.

 

Od domu do bloku osiedlowego

OD DOMU DO BLOKU OSIEDLOWEGO

Proponujemy 30 różnych urządzeń na pelet, zaspokajających różne potrzeby naszych klientów. Kotły KOSTRZEWY o mocy od 8 do 300 kW ogrzeją budynki o różnej kubaturze i zapotrzebowaniu na ciepło.

 

Serwis techniczny najlepszy w Polsce

SERWIS TECHNICZNY NAJLEPSZY W POLSCE

Posiadamy najbardziej rozbudowaną w kraju sieć obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej w branży kotłów c.o. Dysponujemy 200 punktami serwisu. 70% zgłoszeń klienta jest realizowanych w czasie od 6 do 12 godzin.

 

Stosujemy sprawdzone rozwiązania

STOSUJEMY SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Nie eksperymentujemy na naszych klientach. Wszelkie techniczne nowości poddajemy drobiazgowym testom w naszym firmowym laboratorium, przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Badania prowadzimy w warunkach zbliżonych do naturalnych, czyli panujących w pomieszczeniach, które ma ogrzewać dane urządzenie.

 

Własny dział konstrukcyjny

WŁASNY DZIAŁ KONSTRUKCYJNY

Konstruktorzy w firmie Kostrzewa projektują urządzenia w technologii 3D, w oparciu o programy firmy Dassault Systemes – światowego lidera w dziedzinie narzędzi do projektowania i modelowania. Stosowanie nowoczesnych narzędzi umożliwia wprowadzanie innowacji w branży urządzeń grzewczych, uwzględniających potrzebę ochrony środowiska naturalnego, ograniczenie zużycia paliwa oraz rosnące wymagania klientów, dotyczące wzornictwa.

 

Kompleksowe rozwiązania dla peletu

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA DLA PELETU

Klientowi proponujemy całościowe rozwiązania: oprócz najlepszych na rynku urządzeń, nowoczesne i wygodne magazynowanie oraz pneumatyczne podawanie peletu na duże odległości. Nasze urządzenia można obsługiwać na odległość za pośrednictwem modułu internetowego lub modułu GSM.

 

Działamy na rzecz poprawy jakości powietrza

DZIAŁAMY NA RZECZ POPRAWY CZYSTOŚCI POWIETRZA

Nasze urządzenia są bezpieczne dla środowiska, emitują śladowe ilości spalin i popiołów, co potwierdzają badania techniczne i certyfikaty. Działamy na rzecz wzrostu świadomości społeczeństwa w zakresie roli jaką odgrywa czyste powietrze w zachowaniu dobrego zdrowia. Temu służył nasz autorski program edukacyjny, adresowany do przedszkolaków, oraz realizowany obecnie program „Czysta Kotłownia”. Bacznie obserwujemy proces poprawy jakości powietrza w Europie Zachodniej, a swoje wnioski i propozycje przekazujemy decydentom. Uwagi, wynikające z praktycznego podejścia do tematu, przekazujemy też urzędnikom samorządowym na łamach portalu „PONE dla gmin”.

 

Nadajemy kierunek branży

NADAJEMY KIERUNEK BRANŻY

Jako pierwsi w kraju wyprodukowaliśmy urządzenia z certyfikatem 5 klasy wg normy PN EN 303:5-2012. Pierwsi uzyskaliśmy też potwierdzenie spełnienia wymagań dyrektywy Ekodesign. Cieszy nas fakt, że branża pilnie śledzi nasze dokonania i obiera podobne kierunki rozwoju.