Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

Co u nas słychać?

 • Tysiąc taniej

  Kup teraz kocioł na pellet Kostrzewa do 32 kW i zaoszczędź 1000 zł. Zainwestuj w ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie dla swojego domu. Oferta ograniczona czasowo.

  więcej
 • Nowe terminy w programie „Ciepłe Mieszkanie”

  Wprowadzono modyfikacje w programie „Ciepłe Mieszkanie”, przedłużając okres zawierania umów między Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) a gminami z 30 czerwca 2024 r. do 30 września 2024 r. Ta zmiana pozwoli na realizację programu we wszystkich 16 WFOŚiGW oraz u wszystkich gmin-beneficjentów, które złożyły wnioski o dofinansowanie.

  więcej
 • Nowe koszty ogrzewania domów jednorodzinnych po zmianie cen prądu i gazu

  Przystępując do budowy domu lub modernizując kotłownię warto zorientować się, jakie będą roczne koszty ogrzewania budynku w zależności od standardu energetycznego domu WT oraz rodzaju zastosowanego paliwa.

  więcej
 • Zakaz kopciuchów: uchwały antysmogowe już w większości województw

  Od 1 lipca 2024 woj. dolnośląskie dołączy do regionów objętych zakazem używania kopciuchów. Sprawdź swoją lokalizację pod kątem wymogów antysmogowych.

  więcej
 • Wizyta uczniów z ALYTAUS PROFESINIO RENGIMO CENTRAS w firmie Kostrzewa w ramach Erasmus+

  Dnia 20 czerwca br. gościliśmy uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego z partnerskiego miasta Alytus na Litwie. Wizyta odbyła się w ramach programu mobilności edukacyjnej Erasmus+.

  więcej
 • Kotły na biomasę zdetronizowały pompy ciepła w Programie "Czyste Powietrze"

  Niemal co drugie urządzenie grzewcze wybierane w Programie "Czyste Powietrze" to kocioł na biomasę – kocioł pellet lub kocioł zgazowujący drewno.

  więcej
 • KOSTRZEWA rezygnuje z członkostwa w PORT PC

  Ogłaszamy rezygnację z członkostwa w Stowarzyszeniu PORT PC. Podjęliśmy tę decyzję w odpowiedzi na działania Stowarzyszenia, które, naszym zdaniem, działają na szkodę zarówno polskich producentów, jak i użytkowników programu "Czyste Powietrze".

  więcej
 • Rozpoczęcie praktyk w firmie Kostrzewa

  Od zeszłego tygodnia uczniowie z Giżycka rozpoczęli praktyki zawodowe w ramach projektu "Przedsiębiorca dla uczniów – uczniowie dla przedsiębiorcy" wspieranego przez UE.

  więcej
 • Nowość w ofercie kotłów z serii EEI Pellets Matic : Model 110 kW

  Firma Kostrzewa poszerza swoją linię produktów EEI Pellets Matic o nowy model o mocy 110 kW, uzupełniając ofertę modeli 160, 220 i 300 kW. Nowy kocioł 110 kW łączy w sobie automatyczną pracę, efektywność energetyczną, trwałość oraz szeroką gamę opcji dodatkowych, będąc idealnym rozwiązaniem dla różnych typów obiektów.

  więcej
 • Spotkajmy się na Targach Instalacje 2024

  Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Instalacyjne Instalacje 2024, prestiżowe wydarzenie branży instalacyjnej, odbywające się w dniach 23-25 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jako firma Kostrzewa, mamy przyjemność w nich uczestniczyć i prezentować nasze najnowsze rozwiązania.

  więcej
 • Uczniowie liceum z wizytą w Kostrzewie: Praktyczne spojrzenie na innowacje

  Podczas wizyty w siedzibie firmy Kostrzewa, uczniowie I LO im. W. Kętrzyńskiego z Giżycka zyskali okazję, aby zapoznać się z realiami funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa. Organizowane w ramach zajęć z doradztwa zawodowego spotkanie pozwoliło młodzieży na bezpośrednie spotkanie z przemysłem, który skutecznie łączy nowoczesne technologie z troską o środowisko.

  więcej
 • Eksperci i politycy o wycofywaniu gazu wiedzieli od kilku lat

  Od dawna znane są zamiary Unii Europejskiej dotyczące ograniczeń i wycofania stosowania paliw kopalnych do ogrzewania domów. Wbrew temu media promują następujący obraz – UE znów coś wymyśliła, jesteśmy zaskoczeni, to zamach na suwerenność Polski…

  więcej
 • Ulga termomodernizacyjna 2024

  Wydatki związane z pracami termomodernizacyjnymi w domu jednorodzinnym warto odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. W ten sposób możemy odliczyć do 53 tys. zł, a osoby pozostające w związku małżeńskim – nawet 106 tys. zł!

  więcej
 • Mini Matic - obsługa ograniczona do minimum

  Mini Matic to zaawansowany technologicznie kocioł na pellet, który oferuje szereg unikalnych systemów, zapewniając użytkownikowi wygodę i autonomię w użytkowaniu. Urządzenie wymaga jedynie paliwa w zbiorniku, całą resztę zapewniają funkcjonalne rozwiązania KOSTRZEWY.

  więcej
 • Spotkajmy się na targach Warsaw HVAC Expo - Tu biznes spotyka innowacje

  Zapraszamy na targi Warsaw HVAC Expo 2024, organizowane w Ptak Warsaw Expo w dniach 27 -29 lutego 2024. To niepowtarzalna okazja do odkrycia najnowszych trendów w technice grzewczej, wentylacji i klimatyzacji oraz nawiązania cennych relacji biznesowych. Wstęp wolny.

  więcej
 • Czym jest sytem OMS?

  Innowacyjny system kontroluje ilość paliwa i popiołu w kotłach. Dotychczas użytkownicy musieli pamiętać o uzupełnianiu paliwa i czyszczeniu popielnika. System OMS KOSTRZEWA dostępny w naszych urządzeniach, informuje użytkownika z wyprzedzeniem o planowanych działaniach, prezentując te informacje na ekranie kotła i regulatora pokojowego. Dzięki OMS obsługa kotłów jest wygodna, łatwa i bezpieczna, szczególnie dla osób starszych.

  więcej
 • Lista ZUM - jesteśmy gotowi na Czyste Powietrze

  WAŻNE! Od 1 kwietnia 2024 r. dofinansowanie w Programie Czyste Powietrze można będzie otrzymać tylko na urządzenia figurujące na państwowej Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM).

  więcej
 • Ogrzewasz dom węglem, gazem lub olejem? Zapłacisz nawet 1500 zł podatku od emisji

  Od 1 stycznia 2027 r. europejski system handlu uprawnieniami do emisji ETS 2 obejmie również indywidualne gospodarstwa domowe. Zaowocuje to obowiązkiem ponoszenia opłaty przez właścicieli domostw i mieszkań ogrzewanych paliwami kopalnymi – gazem ziemnym i LPG, węglem i olejem opałowym.

  więcej
 • Wznowienie wypłat dotacji w Programie Czyste Powietrze

  Wznowiono wypłaty dotacji dla beneficjentów z Programu Czyste Powietrze, jednocześnie uregulowano wszelkie zaległe płatności - ogłosiła dnia 31 stycznia minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska.

  więcej
 • Nowoczesne rozwiązania w projektowaniu kotłowni OZE – szkolenia z firmą KOSTRZEWA

  Dnia 25.01.2024 mieliśmy przyjemność prowadzić kolejne szkolenie dla projektantów sanitarnych w temacie hybrydowych kotłowniach OZE dla obiektów przemysłowych, wielorodzinnych, komercyjnych i użyteczności publicznej. Firma KOSTRZEWA posiada rozwiązania hybrydowe równoległe i biwalentne od 50 kW do 1MW w oparciu o pompy ciepła na czynnik R290 i kotły na pellet.

  więcej
 • Targi Kominki 2024 razem z firmą Kostrzewa: Poznaj innowacje branży grzewczej

  Zapraszamy Państwa na Międzynarodowe Targi Kominki, które odbędą się w dniach 30 stycznia - 2 lutego 2024 roku w Poznaniu. Targi odbywają się równocześnie z największymi targami budownictwa i architektury Budma, które w poprzedniej edycji zgromadziły 350 wystawców z 21 krajów.

  więcej
 • Ceny pelletu drzewnego bez zmian

  W obliczu dynamicznych zmian na rynku energii, ceny pelletu drzewnego utrzymują się na stałym, niskim poziomie. To dobra wiadomość dla konsumentów, którzy zyskują pewność co do wyboru tego ekologicznego źródła energii. Sprawdzenie aktualnych cen pelletu w Twoim województwie staje się łatwiejsze dzięki dedykowanej stronie internetowej CenaPelletu.pl

  więcej
 • Poznaj firmę KOSTRZEWA

  Z pasją tworzymy nowoczesne kotły na pellet, pompy ciepła i nagrzewnice powietrza, zapewniając komfortowe i ekologiczne ogrzewanie. Zaufaj naszemu doświadczeniu. Odkryj z nami przyszłość efektywnego i przyjaznego dla środowiska ogrzewania.

  więcej
 • Uchwały antysmogowe 2024 - koniec ery kopciuchów

  Od 1 stycznia 2024 roku, siedem polskich województw wprowadziło zakaz korzystania z kopciuchów - przestarzałych pieców węglowych niespełniających norm emisji. To krok w stronę poprawy jakości powietrza, ale wyzwania nadal są ogromne.

  więcej
 • Czyste Powietrze 2024 - zmiany w programie

  Beneficjenci wnioskują w styczniu 2024 r. do Programu Czyste Powietrze na zasadach obowiązujących w ubiegłym roku. NFOŚiGW zapowiada jednak zmiany w regulaminie programu w pierwszym kwartale 2024.

  więcej
 • Rewolucyjne zmiany w ogrzewaniu budynków: UE pracuje nad zakazem dla gazu i węgla

  7 grudnia 2023 r. Parlament Europejski i Rada UE osiągnęły porozumienie w sprawie zmiany dyrektywy budynkowej, kierując się ku ograniczeniu emisji z sektora budownictwa. Nowe prawo, mające wprowadzić rewolucyjne zmiany, oczekuje na formalne przyjęcie po osiągnięciu porozumienia.

  więcej
 • „Mój Prąd” również dla beneficjentów programu „Czyste Powietrze”

  Osoby, które otrzymały już wsparcie finansowe do mikroinstalacji fotowoltaicznych z innych źródeł publicznych, w tym z Programu Czyste Powietrze lub programów oferowanych przez samorządy, mają możliwość ubiegać się o środki z budżetu Programu Mój Prąd na dodatkowe urządzenia współpracujące z fotowoltaiką.

  więcej
 • Wizyta studyjna II LO w firmie KOSTRZEWA

  Dnia 22 listopada br. mieliśmy przyjemność gościć grupę uczennic z klasy 3d II Liceum Ogólnokształcącego w ramach programu "Otwarta  firma". Była to dla nas nie tylko okazja do prezentacji naszej działalności, ale przede wszystkim możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z młodymi talentami.

  więcej
 • Z wizytą w firmie Kostrzewa

  W dniu 13 listopada mieliśmy przyjemność gościć w siedzibie naszej firmy młodzież Hufca Pracy w Giżycku - uczniów klasy III a BS Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, specjalizujących się w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych. 

  więcej
 • Wybierz ogrzewanie na swoją kieszeń

  Przystępując do budowy domu lub modernizując kotłownię warto zorientować się, jakie będą roczne koszty ogrzewania budynku w zależności od standardu energetycznego domu WT oraz rodzaju zastosowanego paliwa.

  więcej
 • Porównywarka cen pelletu - sprawdź oferty w Twoim regionie

  Nasza specjalna wyszukiwarka cen pelletu pozwala porównać aktualne oferty różnych firm z całej Polski. To proste narzędzie, które pomoże znaleźć najkorzystniejszą ofertę na pellet opałowy. Aktualizacja cen: 31.10.2023

  więcej
 • Ciepłe Mieszkanie - Program rządowy dla właścicieli i wspólnot mieszkaniowych

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nową edycję programu z dotacjami do wymiany kopciuchów, stolarki okiennej i drzwiowej oraz rekuperacji w domach wielorodzinnych. Po wsparcie należy zgłaszać się do siedziby gminy w miejscu zamieszkania.

  więcej
 • Nagrzewnica Pellets Air - jak tanio i skutecznie ogrzać duże obiekty

  Ogrzewanie nadmuchowe firmy Kostrzewa to innowacyjne rozwiązanie stworzone z myślą o różnego rodzaju obiektach o znacznych kubaturach, takich jak hale produkcyjne, magazyny, czy obiekty sportowe. Przykładem jest hala przemysłowa, gdzie prezentujemy, jak można osiągnąć ekonomiczne i skuteczne rozwiązanie dla ogrzewania dużych powierzchni.

  więcej
 • KOSTRZEWA na VI edycji Ogólnopolskiej Konferencji Technicznej - InstalVIP 2023

  Firma Kostrzewa wzięła udział w prestiżowym wydarzeniu InstalVIP 2023, które odbyło się 11-13.10.2023 w Polanicy Zdrój. Konferencja skupia profesjonalistów projektujących instalacje sanitarno-techniczne na terenie całej Polski.

  więcej
 • Nie wszystkie pompy do Programu Czyste Powietrze

  Uporządkowanie rynku pomp ciepła, jasne zasady kwalifikacji urządzeń do Programu Czyste Powietrze. Wszystko po to, by w polskich domach pracowały urządzenia wysokiej jakości.

  więcej
 • Półmetek Programu Czyste Powietrze

  Mija pięć lat od uruchomienia Programu Czyste Powietrze – największej proekologicznej inicjatywy w polskiej historii, która służy skutecznej walce ze smogiem oraz poprawie efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

  więcej
 • Bociany pod skrzydłami KOSTRZEWY

  Boćki to ulubione ptaki Polaków. Jesteśmy dumni z tego, że co czwarty bocian wraca na wiosnę do Polski. Będą miały gdzie wrócić wiosną boćki zaprzyjaźnione z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jasieniu. Ich dom został uratowany.

  więcej
 • Straż miejska zyskuje nowe uprawnienia: grzywna za brak wpisu do CEEB

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowuje zmiany przepisów, które rozszerzą uprawnienia straży miejskiej. W wyniku tych zmian straż miejska będzie miała prawo wizytować mieszkania i nakładać grzywny na właścicieli nieruchomości, którzy nie posiadają wpisu w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

  więcej
 • Sezon na oszczędności uznajemy za rozpoczęty!

  Skorzystaj z naszej oferty specjalnej na wszystkie modele kotłów na pellet do 32 kW.

  więcej
 • Nowy nabór do Programu Ciepłe Mieszkanie

  Sprawdź, jak uzyskać korzystne wsparcie do wymiany kopciuchów, okien i drzwi oraz modernizacji instalacji CO i CWU w budynkach wielorodzinnych. Z końcem września wystartuje druga edycja Programu Ciepłe Mieszkanie.

  więcej
 • Za rok duża zmiana w prawie energetycznym

  W lipcu 2024 roku wejdzie w życie ustawa nowelizująca prawo energetyczne. Będzie to największa zmiana na rynku energetycznym od czasu jego liberalizacji w 2007 roku.

  więcej
 • Ogrzewanie na pellet wolne od nowego podatku

  Od 2027 r. właściciele domów ogrzewanych węglem zapłacą podatek od stosowania paliw kopalnych. Restrykcje finansowe nie będą dotyczyły biomasy drzewnej.

  więcej
 • Uchwały antysmogowe w Polsce

  Uchwały antysmogowe to regulacje prawne mające na celu poprawę jakości powietrza w danych województwach, określające m. in. terminy wymiany urządzeń grzewczych. Obecnie zakaz używania kopciuchów obowiązuje w 6 województwach. Sprawdź, do kiedy należy wymienić kopciucha w twoim województwie.

  więcej
 • Pompa ciepła powietrze/woda HPR Deluxe marki KOSTRZEWA

  Czerpiąc z energii cieplnej powietrza pompa ciepła HPR Deluxe efektywnie ogrzewa nowe i modernizowane domy jednorodzinne. To ultra ciche urządzenie o wysokiej wydajności z bezpiecznym i przyjaznym atmosferze czynnikiem chłodniczym R290.

  więcej
 • Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w firmie KOSTRZEWA

  Dnia 22.06.2023r na obiekcie P.P.H Kostrzewa sp.j odbyły się ćwiczenia Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku .

  więcej
 • Kursy spawania z dofinansowaniem w Ośrodku Szkoleniowym KOSTRZEWA

  W terminie 11.04.2023 - 30.05.2023 na terenie zakładu firmy KOSTRZEWA odbyły się trzy szkolenia w zakresie spawania i lutowania dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

  więcej
 • Jesteśmy przygotowani na zmianę w Programie Czyste Powietrze

  Od 1 lipca w Programie Czyste Powietrze wsparcie w zakresie urządzeń na biomasę drzewną będzie dotyczyło jedynie kotłów c.o. o podwyższonym standardzie. Firma KOSTRZEWA proponuje szeroką gamę urządzeń na pellet gwarantujących dotację.

  więcej
 • Dogrzewacz elektryczny układu c.o. HD - NOWE MODELE

  Poszerzyliśmy asortyment elektrycznego dogrzewacza układu c.o. HD. Do modelu 6 kW dołączają trzy dodatkowe jednostki.

  więcej
 • W Giżycku na Mazurach powstanie fabryka pomp ciepła

  Właściciele rodzinnego przedsiębiorstwa KOSTRZEWA – jednego z wiodących krajowych producentów kotłów na pellet rozbudowują dotychczasową działalność.

  więcej
 • Mój Prąd 5.0 - dotacje do pomp ciepła i fotowoltaiki

  Wsparcie z Programu Mój Prąd 5.0 obejmuje dopłaty dla fotowoltaiki, magazynu energii, pompy ciepła w różnych konfiguracjach, systemu zarządzania energią i kolektorów słonecznych. Maksymalna wartość dofinansowania to 58 tys. zł.

  więcej
 • Pellet - niższe, stabilne ceny

  Izba Gospodarcza Urządzeń OZE, którego organem sprawującym nadzór jest Minister Klimatu i Środowiska, ustaliła aktualną średnią cenę pelletu drzewnego na poziomie 1325 zł za tonę. Od początku roku mamy do czynienia z utrzymującą się tendencją spadkową cen pelletu w porównaniu do roku ubiegłego.

  więcej
 • Ogrzewanie w rolnictwie - obniż koszty do 50%

  Sprawdź, czy płacisz za ogrzewanie najmniej jak to możliwe i skorzystaj z naszej bezpłatnej oferty OPTYMALIZACJI OGRZEWANIA.

  więcej
 • Kocioł na pellet z buforem - jak otrzymać wyższą dotację?

  NFOŚiGW ogłosił w marcu nową interpretację regulaminu Programu Czyste Powietrze, która pozwala na uzyskanie jeszcze korzystniejszego dofinansowania do kotłowni na pellet.

  więcej
 • Porównywarka cen - sprawdź aktualne ceny pelletu w Twoim regionie

  Skorzystaj z naszej wyszukiwarki cen pelletu umożliwiającej porównanie aktualnych ofert handlowych firm z całej Polski. Najkorzystniejsza cena pelletu A1 w Polsce z dnia 17 marca wynosi 1 200 zł.

  więcej
 • Kocioł elektryczny ELE 12 - NOWOŚĆ

  Linia kotłów elektrycznych zostaje poszerzona o nowy model - ELE 12 o mocy znamionowej 12 kW.

  więcej
 • Koniec blokady dla kotłów na pellet w Programie Czyste Powietrze

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od nowego roku zapali zielone światło wszystkim tym, którzy chcą ogrzewać dom pelletem drzewnym. Obecnie potencjalni beneficjenci Programu Czyste Powietrze w domach podłączonych do sieci gazowej nie mają tej możliwości.

  więcej
 • Czyste Powietrze 3.0 od 3 stycznia - nawet do 136 200 zł dotacji

  Od nowego roku wystartuje nowa wersja Programu Czyste Powietrze. Dzięki zmianom będzie można pozyskać większe niż dotychczas środki do wymiany kopciuchów, termomodernizacji oraz montażu fotowoltaiki w domu jednorodzinnym. Najwyższą dotację uzyskamy do kompleksowej termomodernizacji domu.

  więcej
 • Nowość! Dogrzewacz elektryczny układu c.o. - HD 6 kW

  Prezentujemy rozwiązanie, które pozwoli obecnym i przyszłym użytkownikom kotłów na pellet naszej marki optymalizować koszty ogrzewania. Jaka jest na to metoda?

  więcej
 • Stopniowy spadek cen pelletu drzewnego

  Po wielu miesiącach wzrostu cen pelletu drzewnego wreszcie mamy do czynienia z ich ustabilizowaniem i stopniowym spadkiem. Pellet drzewny można kupić już za 2 tys. zł za tonę.

  więcej
 • Więcej osób skorzysta z Programu Czyste Powietrze – wersja 3.0 wystartuje w 2023 r.

  Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że Program Czyste Powietrze jest realizowany zbyt wolno, resort środowiska kolejny już raz zapowiada, że jego realizacja ma ulec usprawnieniu. Z możliwości dofinansowania do wymiany ogrzewania i docieplenia domu skorzysta więcej osób.

  więcej
 • Regulator pokojowy ecoSTER Touch K30 - ponownie dostępny

  Wyczekiwany przez naszych klientów, bezprzewodowy panel pokojowy ecoSTER Touch kompatybilny z kotłami Kostrzewa wyposażonymi w sterowniki Platinum Bio ecoMAX wraca do oferty sprzedaży. Panel montowany jest w wybranym pomieszczeniu np. salonie i ma za zadanie utrzymać zadaną temperaturę przesyłając sygnał radiowy do regulatora głównego.

  więcej
 • KOSTRZEWA wnioskuje o zmiany w Programie Czyste Powietrze

  Program Czyste Powietrze kolejny raz ma zostać poddany reformie. Firma KOSTRZEWA włączyła się do dyskusji na temat kształtu programu w przyszłości. Oto propozycje zmian przekazane rządowemu pełnomocnikowi ds. programu Pawłowi Mirowskiemu.

  więcej
 • Wyższe dofinansowanie w Programie Czyste Powietrze

  Program Czyste Powietrze ma zostać dopasowany do aktualnego poziomu cen urządzeń grzewczych i materiałów budowlanych. Najważniejsze zmiany dotyczą wysokości progów dochodowych oraz skali dofinansowania inwestycji.

  więcej
 • Kobiety też mogą być doskonałymi spawaczkami

  Wioleta Wieliczko, kierowniczka Ośrodka Edukacyjno-Szkoleniowego w firmie KOSTRZEWA opowiada o możliwości zdobycia nowego zawodu – spawacza i lutownika.

  więcej
 • Palnik Agromatic spalający biopaliwa wraca do naszej oferty

  Wysokie zainteresowanie urządzeniami spalającymi agropellet czy biopaliwa, obserwowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy, skłoniło nas do reaktywacji palnika Agromatic w naszej ofercie sprzedaży.

  więcej
 • Lasy Państwowe będą sprzedawały tańszy pellet klasy A1

  Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników kotłów na pellet. Lasy Państwowe w odpowiedzi na bardzo wysokie ceny pelletu wdrażają interwencyjną produkcję i sprzedaż tego paliwa.

  więcej
 • Dodatek dla domów ogrzewanych kotłami elektrycznymi i pompami ciepła

  Rząd zapewnił już wsparcie osobom ogrzewającym domy paliwami kopalnymi, drewnem kawałkowym i pelletem. Teraz ochronną tarczą zostaną objęci użytkownicy pomp ciepła i kotłów elektrycznych. Pojawi się też zachęta do oszczędzania prądu.

  więcej
 • Szkolenia z lutowania i spawania - zdobądź nowy zawód

  Nasza firma to już nie tylko produkcja urządzeń grzewczych. We wrześniu podjęliśmy nowe wyzwanie – uruchamiając Ośrodek Szkoleniowo-Edukacyjny KOSTRZEWA. Zapraszamy na szkolenia z zakresu spawania TIG-141, MAG-135 i lutowania 912.

  więcej
 • Firma Kostrzewa wyróżniona w konkursie Sternik

  Działania Kostrzewy na rzecz wdrażania przyjaznych klimatowi urządzeń grzewczych nagrodzono wyróżnieniem Sternika Zielonej Transformacji przyznanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

  więcej
 • Zapraszamy na wystawę AGRO SHOW w Bednarach

  Zapraszamy w dn. 23-25 września do Bednar k. Poznania na Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW, gdzie będzie można zapoznać się z bogatą ofertą urządzeń grzewczych marki KOSTRZEWA oraz obejrzeć niektóre z naszych produktów na miejscu. W naszym imieniu wystawi się dystrybutor Mateusz Sztobryn z firmą Dobrekotly.pl. Podczas wystawy będzie można obejrzeć na żywo nasz najnowszy produkt - pompę ciepła HPR 500, którego premiera nastąpi już wkrótce.

  więcej
 • Dodatek do pelletu i innych paliw od 1 października

  Prezydent podpisał ustawę o dopłatach do paliw innych niż węgiel z niektórymi poprawkami Senatu. Ministerstwo Klimatu i Środowiska opracowało wzór wniosku o wypłatę dodatków, o które wnioskować będą osoby fizyczne.

  więcej
 • Serwis techniczny coraz szybszy

  Serwis techniczny marki KOSTRZEWA tworzy obecnie grupa ponad 225 autoryzowanych serwisantów, co czyni go największym krajowym serwisem w branży kotłów i palników na biomasę.

  więcej
 • Kostrzewa finalistą konkursu Banku Gospodarstwa Krajowego - Sternik 2022

  Bank Gospodarstwa Krajowego potwierdza – firma Kostrzewa obrała właściwy kurs na rozwój, co zapewniło awans do finału konkursu Sternik 2022 ogłoszonego przez BGK.

  więcej
 • Dopłaty do pelletu od października

  Użytkownicy kotłów na pellet, biomasę i innych paliw, tak jak właściciele kotłów na węgiel uzyskają dopłaty do zakupu opału na bieżący sezon grzewczy. Sejm przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

  więcej
 • Dopłaty do pelletu, innych paliw i obniżenie podatku VAT

  Rząd zamierza jeszcze przed sezonem grzewczym przygotować przepisy wprowadzające kolejne dopłaty do paliw – informuje portal Dziennik Gazeta Prawna. Wsparcie ma dotyczyć pelletu, oleju opałowego, gazu LPG i ewentualnie także drewna.

  więcej
 • Program Ciepłe Mieszkanie – założenia słuszne, ale jak będzie z realizacją?

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył 1,4 mld zł na dotacje do wymiany kopciuchów, stolarki okiennej i drzwiowej oraz rekuperacji w domach wielorodzinnych. Po wsparcie należy zgłaszać się do siedziby gminy w miejscu zamieszkania.

  więcej
 • Program Czyste Powietrze Plus - poznaj szczegóły

  Nowa opcja Programu Czyste Powietrze oferuje osobom o najniższych zarobkach do 79 tys. zł wsparcia do wymiany przestarzałego ogrzewania oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych. Teraz uzyskasz nawet 39 500 zł zaliczki na poczet zaplanowanych wydatków.

  więcej
 • Rząd zawiesił normy na węgiel – do sprzedaży trafi miał węglowy

  Od 29 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska o czasowym zawieszeniu norm jakości węgla. Działanie to ma, zdaniem rządu, zwiększyć dostępność węgla dla gospodarstw domowych i małych kotłowni oraz umożliwić obniżenie jego ceny, a także dodatkowo wspomóc proces stabilizowania sytuacji na rynku i zabezpieczyć gospodarstwa domowe przed sezonem zimowym.

  więcej
 • Portfolio – zobacz nasze realizacje

  Kotły na pellet marki KOSTRZEWA z powodzeniem ogrzewają obiekty wielkokubaturowe, w tym budynki wymagające szczególnego komfortu cieplnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio dokumentującym najciekawsze realizacje z udziałem kotłów inwestycyjnych o mocy od 50 kW do 300 kW.

  więcej
 • Czy rząd dostrzeże problem drożejącego pelletu?

  Temat braku rządowego wsparcia dla pelletu rozpętał w ostatnich dniach medialne poruszenie. O niesprawiedliwości w kontekście dopłat do węgla przy braku wsparcia dla drożejącego pelletu informowały portale internetowe, rozgłośnie radiowe, prasa i telewizja. Firma Kostrzewa również zabrała głos w tej sprawie. Naszą opinię upublicznił m. in. Magazyn Murator.

  więcej
 • Prefinansowanie inwestycji w Programie Czyste Powietrze+

  Nie masz środków własnych na przeprowadzenie inwestycji Programu Czyste Powietrze i nikłe szanse na kredyt? Teraz możesz uzyskać nawet połowę środków jeszcze przed wykonaniem prac. Ministerstwo Klimatu ogłosiło 2 lipca częściowe prefinansowanie wymiany kopciuchów i gruntownej termomodernizacji domów jednorodzinnych.

  więcej
 • Program Ciepłe Mieszkanie od połowy lipca

  Od dawna zapowiadany Program Ciepłe Mieszkanie wspierający wymianę „kopciuchów”, okien i drzwi w domach wielorodzinnych będzie uruchomiony z opóźnieniem – informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  więcej
 • Kostrzewa wnioskuje do senatu o sprawiedliwe dopłaty do opału

  Nie godzimy się z nierównym traktowaniem użytkowników kotłów na paliwa stałe, co wprowadza ustawa o dopłatach do węgla. Przyjęta przez sejm ustawa całkowicie pomija właścicieli kotłów na biomasę, w tym pellet. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wnioskiem skierowanym do Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego.

  więcej
 • Rządowe dopłaty tylko do węgla. Biomasa drzewna nadal bez wsparcia!

  Po trzy tony tańszego węgla kamiennego, brykietu lub pelletu węglowego w cenie do 996,60 zł za tonę będzie przysługiwało odbiorcom indywidualnym. Rząd w projekcie ustawy całkowicie pominął użytkowników kotłów na biomasę, w tym na pellet drzewny, którzy płacą za tonę paliwa ok. 2000 zł.

  więcej
 • Zapowiedź zmian w Programie Czyste Powietrze

  W drugiej połowie roku można się spodziewać korzystnych zmian w Programie Czyste Powietrze – zapowiada NFOŚiGW. Mają one przede wszystkim stanowić zachętę dla osób, które złożą wniosek o wsparcie do wymiany „kopciucha” i termomodernizacji domu jednorodzinnego.

  więcej
 • Deklaracja CEEB - do kiedy mamy czas na jej wypełnienie?

  Od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest złożyć deklarację o sposobie jego ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Dla budynków już istniejących właściciel lub zarządca ma na to 12 miesięcy. Dla nowo powstałych budynków termin ten wynosi 14 dni.

  więcej
 • Kocioł elektryczny ELE 24 z dotacją Programu Czyste Powietrze

  Najnowszy produkt marki KOSTRZEWA - kocioł elektryczny ELE 24 spełnia wymogi Programu Czyste Powietrze, co potwierdza wpis na listę ZUM. Już teraz można wnioskować o wymianę przestarzałego ogrzewania na paliwo stałe na nasz kocioł elektryczny i uzyskać dotację w wysokości od 3-9 tys. zł.

  więcej
 • Program Czyste Powietrze - wzrośnie wysokość dotacji

  Mamy dobre wiadomości dla osób zainteresowanych skorzystaniem z Programu Czyste Powietrze. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić ułatwienia dotyczące składania wniosku oraz wycofać zapis o braku dofinansowania do kotła na pellet, gdy dom jest podłączony do sieci gazowej. Jest też zapowiedź wyższych dotacji.

  więcej
 • Program Moje Ciepło ze wsparciem do pomp ciepła w nowych domach od końca kwietnia

  Zapowiadany na przełom marca i kwietnia Program Moje Ciepło ma wystartować w końcówce kwietnia. Moje Ciepło będzie pełniło funkcję uzupełniającą Programu Czyste Powietrze i wspierało Polskę w dążeniach do rozwijania tzw. zeroemisyjności w nowych domach jednorodzinnych.

  więcej
 • Nowy Program Ciepłe Mieszkanie dla domów wielorodzinnych

  W połowie roku uruchomiony zostanie Program Ciepłe Mieszkanie adresowany do właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych oraz wspólnot mieszkaniowych. Nowe działanie NFOŚiGW będzie wspierało m. in. wymianę ogrzewania, okien i drzwi oraz zakup i montaż rekuperacji.

  więcej
 • Co drugi wniosek o płatność w Programie Czyste Powietrze odrzucony – poznaj przyczyny

  Uczestnik Programu Czyste Powietrze zgodnie z jego regulaminem powinien czekać maksymalnie 30 dni na wypłatę dotacji, licząc od dnia złożenia kompletnego wniosku. Okazuje się, że na pieniądze trzeba czekać miesiącami. Uczestnicy programu nie kryją niezadowolenia.

  więcej
 • Wiosenna misja giżyckiego Peletka

  W Przedszkolu Miejskim nr 4 w Giżycku hasłem "Wszystkim wesoło, gdy czyste powietrze wokoło" rozpoczął się tydzień zdobywania wiedzy ekologicznej. W tej wędrówce towarzyszył dzieciom ludzik Peletek. W oparciu o historyjkę obrazkową oraz opowiadanie edukacyjne pt. "Przygoda Stasia" napisane przez wychowawczynię dzieci Panią Marię Dolecką dzieci dowiedziały się czym jest pellet, do czego służy oraz jakie są etapy jego produkcji.

  więcej
 • Kostrzewa - własna myśl technologiczna

  Marka KOSTRZEWA to kreatywne i innowacyjne rozwiązania w ogrzewnictwie. Do tej pory ponad 20 autorskich rozwiązań zostało zastrzeżonych przez Urząd Patentowy RP.

  więcej
 • Kocioł elektryczny KOSTRZEWA ELE 24 - tanie ogrzewanie w duecie z fotowoltaiką

  Kocioł elektryczny c.o. Kostrzewa ELE 24 jest już dostępny w sprzedaży. Wygoda użytkowania. Bez konieczności corocznych przeglądów. Prosty montaż.

  więcej
 • Program Moje Ciepło – wsparcie do pomp ciepła w nowych domach już od wiosny

  Budujesz dom? Potrzebujesz wsparcia do ogrzewania? Niebawem wystartuje Program Moje Ciepło oferujący korzystne dotacje do pomp ciepła w nowych domach energooszczędnych.

  więcej
 • Program Czyste Powietrze – najczęściej popełniane błędy

  Na podstawie najczęściej popełnianych błędów opracowana została lista podstawowych zagadnień, o których warto wiedzieć, gdy chcemy z sukcesem ubiegać się o dofinansowanie Programu Czyste Powietrze.

  więcej
 • Pompy ciepła przyszłością ogrzewnictwa

  W większości krajów Europy pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką stają się coraz popularniejszym sposobem ogrzewania budynków mieszkalnych. Tendencja ta wpisuje się w osiągnięcie celu zerowej emisji netto w 2050 r.

  więcej
 • Ulga termomodernizacyjna 2022 - sprawdź, co możesz odpisać

  Zakup i montaż kotła na pellet można obecnie i będzie można w 2023 r. odpisać od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Warto wiedzieć, że z listy urządzeń kwalifikujących się do odpisu wykreślono 1 stycznia 2022 r. kotły na ekogroszek.

  więcej
 • Pellet pominięty w tarczy antyinflacyjnej 2.0 – Polska Rada Pelletu protestuje

  Polska Rada Pelletu w związku z pominięciem pelletu i innych rodzajów paliw z biomasy drzewnej w tarczy antyinflacyjnej 2.0 wystosowała do premiera Mateusza Morawieckiego pismo wzywające do obniżenia podatku VAT na te paliwa z 23% do 8%.

  więcej
 • Program Czyste Powietrze 2022 - sprawdź na jaką dotację możesz liczyć?

  Program Czyste Powietrze od 2018 r. wspiera wymianę przestarzałego ogrzewania na paliwa stałe oraz termomodernizację w domach jednorodzinnych. Od 25 stycznia 2022 r. wprowadzono kolejny – trzeci poziom dofinansowania.

  więcej
 • Program Ciepłe Mieszkanie dla budynków wielorodzinnych już od wiosny!

  Wiosną tego roku uruchomiony zostanie Program Ciepłe Mieszkanie wspierający wymianę przestarzałego ogrzewania, okien i drzwi w budynkach wielorodzinnych – zapowiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  więcej
 • Od 25 stycznia dotacje Czystego Powietrza rosną do 90%

  Wystartowała trzecia część Programu Czyste Powietrze adresowana do osób najmniej zamożnych z dotacjami do wymiany ogrzewania i termomodernizacji obejmującymi nawet 90% wydatków.

  więcej
 • Zabraliśmy głos w sprawie uchwał antysmogowych dla województwa warmińsko-mazurskiego

  Firma KOSTRZEWA aktywnie uczestniczyła w konsultacjach uchwał antysmogowych dla województwa warmińsko-mazurskiego, które jako jedno z ostatnich w kraju przystąpiło do uregulowania zasad stosowania poszczególnych typów urządzeń grzewczych oraz opracowania harmonogramu stopniowego wycofywania z użytku kotłów emitujących najwięcej zanieczyszczeń do atmosfery.

  więcej
 • Sprawdź, do kiedy musisz zlikwidować kopciucha w swoim domu

  Coraz mniej czasu pozostało właścicielom pozaklasowych urządzeń grzewczych na gruntowną modernizację domowej kotłowni. Do tej pory 14 województw objęto uchwałami antysmogowymi, które regulują czas rezygnacji z nieefektywnego źródła ciepła. Jeszcze dwa samorządy wojewódzkie nie podjęły jak dotąd stosownych uchwał.

  więcej
 • Cena gazu 2022 – za błękitne paliwo zapłacimy dużo więcej, za dwa lata grożą nam niekontrolowane podwyżki!

  Nowy rok przywitaliśmy podwyżkami cen gazu. Odbiorcy indywidualni od stycznia zapłacą średnio o 54 % więcej za błękitne paliwo.

  więcej
 • Program Czyste Powietrze 2022 – co się zmieni?

  Nowy poziom dofinansowania dedykowany osobom najuboższym z maksymalną dotacją do 90% kosztów kwalifikowanych (69 tys. zł), dotacje do wymiany kopciuchów w budynkach wielorodzinnych, oraz zupełnie nowy program Moje Ciepło dla domów nowo budowanych – to zmiany na rok 2022 mające na celu poprawę jakości powietrza zapowiadane przez Ministerstwo Klimatu.

  więcej
 • Koniec dotacji Programu Czyste Powietrze do kotłów na węgiel

  Od 1 stycznia nie będzie można wnioskować o dotację do kotła na węgiel w Programie Czyste Powietrze.

  więcej
 • MINI MATIC - zobacz, jak działa zaawansowana technika grzewcza!

  Sprawdź, z czym się wiąże wybór najnowszych rozwiązań technologicznych marki KOSTRZEWA. Użytkowanie kotła jeszcze nigdy nie było tak proste! MINI MATIC to minimum zaangażowania użytkownika przy maksimum wygody i sprawności cieplnej.

  więcej
 • Górny Śląsk kolejny raz liderem Programu Czyste Powietrze

  Od 1 stycznia 2022 r. w województwie śląskim i podkarpackim będzie obowiązywał całkowity zakaz używania kopciuchów. W obu województwach tempo wymiany przestarzałych urządzeń grzewczych jest całkowicie odmienne. Na Górnym Śląsku - największe w Polsce, natomiast na Podkarpaciu – bardzo wolne.

  więcej
 • Nowe prawo uderzy we właścicieli fotowoltaiki

  Od kwietnia 2022 roku ma zniknąć atrakcyjny system opustów dla właścicieli fotowoltaiki. Zielona energia ze słońca przestanie być tak opłacalna, jak do tej pory.

  więcej
 • Dopłaty do pomp ciepła w nowych domach – zapowiedź programu Moje Ciepło

  Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli nowych domów energooszczędnych – w przyszłym roku rusza nabór do nowego programu Moje Ciepło z dotacjami do pomp ciepła. Będzie można uzyskać dofinansowanie do 21 tyś. zł.

  więcej
 • Nowość! Grupa pompowa MB 10/12

  Nowe rozwiązanie marki KOSTRZEWA znacznie upraszcza pracę instalatorowi, dzięki czemu skraca czas montażu kotła c.o. z około 12 do około 4 godzin. Grupa pompowa wyposażona jest we wszystkie niezbędne elementy, aby w łatwy i szybki sposób podłączyć obiegi grzewcze instalacji c.o. i c.w. Krótszy czas pracy instalatora jest równoznaczny z niższym kosztem wykonania instalacji.

  więcej
 • Nowa odsłona strony informacyjnej o programie Czyste Powietrze

  Firma Kostrzewa od 2018 r. poprzez stronę internetową CzystePowietrze.eu. działa na rzecz popularyzacji Programu Czyste Powietrze. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o możliwościach, jakie niesie program, a informacyjna strona internetowa jeszcze skuteczniej trafiała do osób zainteresowanych uzyskaniem dotacji.

  więcej
 • „Smogowa Studniówka” w woj. śląskim

  Na katowickim Spodku ukazał się ostatnio komunikat o treści: “Wymień stary kocioł – zostało tylko 100 dni!”. Akcja „Smogowa Studniówka” zorganizowana przez aktywistów Polskiego Alarmu Smogowego miała za zadanie przypomnieć mieszkańcom o obowiązku wymiany kopciuchów.

  więcej
 • Dolny Śląsk – w październiku znów możliwa wymiana kopciuchów w budynkach wielorodzinnych

  Na początku października na Dolnym Śląsku startuje trzecia odsłona pilotażu Programu Czyste Powietrze dla domów wielorodzinnych.

  więcej
 • Przyznano już 1,8 mld dotacji z programu Czyste Powietrze

  Program Czyste Powietrze od blisko trzech lat pomaga Polakom w wymianie przestarzałego ogrzewania i docieplaniu domów. Odkąd uproszczono reguły uczestnictwa, zachęcono gminy do współpracy i wzmocniono przekaz ważnych informacji Czyste Powietrze zaczęło lekko przyspieszać.

  więcej
 • Ogrzewanie domu może pomóc w ratowaniu klimatu

  Naukowcy znów biją na alarm. Z ostatniego raportu klimatycznego opublikowanego przez IPCC (Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu) wynika, że zmiany klimatyczne obserwowane są we wszystkich regionach planety. Niektórych skutków zmian nie będziemy mogli powstrzymać przez setki, a nawet tysiące lat.

  więcej
 • Ruszyła obowiązkowa ewidencja źródeł ciepła

  Od 1 lipca mamy obowiązek zgłaszania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków informacji dotyczących sposobu ogrzewania naszego domostwa. Deklarację wypełniają właściciele i zarządcy budynków.

  więcej
 • Nawet 12 tys. zł dotacji do kotła na pellet – już od 1 lipca!

  Od 1 lipca 2021 r. możliwe jest ubieganie się o wyższe niż dotychczas wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet w ramach Programu Czyste Powietrze. To szansa na dotację do 9 000 zł (nie więcej niż 45% poniesionych kosztów) w podstawowym poziomie dofinansowania. W podwyższonym dotacja ta wynosi do 12 000 zł (nie więcej niż 60% kosztów). Aby uzyskać takie dofinansowanie należy zakupić urządzenie legitymujące się obniżoną emisją zanieczyszczeń.

  więcej
 • Większość gmin wypełni wniosek do Czystego Powietrza

  Zamierzasz skorzystać z Programu Czyste Powietrze? Warto sprawdzić, czy Twój ratusz lub urząd gminy zgłosił udział w realizacji programu, świadczy usługi doradcze oraz pomaga przy wypełnianiu wniosków.

  więcej
 • Czyste Powietrze bez kotłów na węgiel

  Zgodnie z zaleceniami Komisji UE rząd zdecydował o wycofaniu z programu Czyste Powietrze wsparcia dla kotłów c.o. na węgiel. Zmiana wejdzie w życie od 1 stycznia 2022r. Więcej osób niezamożnych uzyska też podwyższone dotacje do wymiany ogrzewania i docieplenia domów.

  więcej
 • Jak oszczędnie ogrzać zakład produkcyjny ? KOCIOŁ KOSTRZEWA 100 kW

  Kocioł c.o. Kostrzewa EEI Pellets o mocy 100 kW z palnikiem Platinum Bio Spin znajduje zastosowanie w przemyśle. Szef Działu Inwestycyjnego w firmie KOSTRZEWA Tomasz Nowak na przykładzie zakładu produkującego elementy drewniane doradza, na co zwrócić uwagę podczas konstruowania projektu średnich oraz dużych kotłowni, i jakie rozwiązania techniczne wybrać, by obniżyć koszty ogrzewania przy zachowaniu komfortu pracy załogi.

  więcej
 • Sonda lambda 2.0 – nowa wersja - wyposażenie opcjonalne kotłów z palnikami Platinum Bio VG

  Dział Badań i Rozwoju firmy KOSTRZEWA wprowadził innowacyjne rozwiązanie sterowania procesem spalania. Dzięki nowej, pionierskiej metodzie (potwierdzony wniosek o patent w Urzędzie Patentowym RP), utrzymywana jest efektywność spalania na najwyższym poziomie.

  więcej
 • Kostrzewa wspiera edukację na poziomie akademickim

  Polska plasuje się na 20. miejscu w UE pod względem wydatków na badania i rozwój w firmach. Importujemy technologie, jesteśmy bardziej konsumentami obcych myśli technologicznych, niż  wynalazcami. Nasi naukowcy jak nigdy dotąd potrzebują wsparcia, a firmy nowoczesnego zarządzania i wykształconych kadr.

  więcej
 • Ulga termomodernizacyjna – warto skorzystać!

  Do końca kwietnia możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i odliczyć od podatku wydatki na wymianę przestarzałego ogrzewania oraz docieplenie domu jednorodzinnego poniesione w roku 2020.

  więcej
 • Jak działa firma KOSTRZEWA w czasie pandemii koronawirusa?

  Chcielibyśmy zapewnić, że w tym wyjątkowo trudnym czasie epidemii dokładamy wszelkich starań by zarówno użytkownicy urządzeń marki KOSTRZEWA, jak i nasi partnerzy biznesowi byli sprawnie obsługiwani.

  więcej
 • Rachmistrz zapyta: czym pali Pan(i) w piecu?

  Od 1 kwietnia startuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Każdy dorosły Polak w terminie od 1 kwietnia do 30 września ma obowiązek „samospisania się” przez Internet, lub, jeśli to nie jest możliwe, skorzystać ze specjalnej infolinii bądź odwiedzin rachmistrza.

  więcej
 • Preferencyjny kredyt na Czyste Powietrze od czerwca

  Dziewięć banków wprowadzi ścieżkę kredytową na inwestycje z programu Czyste Powietrze. Udzielane kredyty będą objęte gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki gwarancjom BGK banki będą mogły zaproponować lepsze warunki finansowania inwestycji m.in. przez rezygnację z wymogu stosowania dodatkowych zabezpieczeń.

  więcej
 • Uwolnienie cen gazu od 2024 roku. Szykują się podwyżki!

  Za trzy lata wygaśnie obowiązek tzw. urzędowego zatwierdzania cen gazu. Dokument „Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku” (PEP 2040) przewiduje liberalizację rynku gazu dla odbiorców indywidualnych, co oznacza, że zapłacimy tyle, ile zażąda dostawca.

  więcej
 • Badanie UOKiK potwierdza: kotły KOSTRZEWA zgodne z europejskimi normami

  Wielu producentów kotłów c.o. wprowadzało w błąd konsumentów, sprzedając urządzenia niespełniające obowiązującej dyrektywy ekoprojektu. Kontrola UOKiK potwierdziła rzetelność producencką marki Kostrzewa.

  więcej
 • Banki nowymi partnerami programu „Czyste Powietrze”

  Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka uruchomił nabór banków do współpracy przy wdrażaniu programu „Czyste Powietrze”.

  więcej
 • Serwis kotłów c.o. podczas pandemii COVID-19

  Pomimo trwającej na całym świecie walki z pandemią koronawirusa nie należy odkładać planowanych prac serwisowych i konserwacji urządzeń grzewczych. Serwis kotłów na biomasę marki KOSTRZEWA działa bez zastrzeżeń w oparciu o rozbudowaną sieć autoryzowanych serwisantów regionalnych.

  więcej
 • Jeszcze w tym roku musisz zgłosić swoje ogrzewanie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

  Właściciele domów od tego roku będą musieli zgłaszać, czym je ogrzewają. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego buduje system Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma pomóc w walce ze smogiem.

  więcej
 • KOSTRZEWA partnerem bestsellerowego podręcznika

  Wiemy jak ważna jest nauka. Od lat wspieramy cenne inicjatywy edukacyjne. W przeszłości była to m.in. ogólnopolska akcja dla młodszych dzieci pod hasłem „Wszystkim wesoło, gdy czyste powietrze wokoło”. Teraz nasze działania skoncentrowaliśmy wokół edukacji studentów wspierając kolejne, 4. wydanie bestsellerowego podręcznika dla studentów uczelni technicznych „Chłodnictwo i klimatyzacja”.

  więcej
 • Czysta Polska i Czyste Powietrze

  Już ponad 200 tysięcy Polaków jest członkami Stowarzyszenia Czysta Polska zainicjowanego przez właściciela Polsatu Zygmunta Solorza. Blisko 200 tysięcy rodzin skorzystało z rządowego programu Czyste Powietrze wymieniając przestarzałe ogrzewanie i termomodernizując swoje domy.

  więcej
 • Najnowszy Magazyn Zielone Ciepło

  Trzecie wydanie magazynu Zielone Ciepło wydawanego przez firmę Kostrzewa jest już dostępne w internecie. Wydanie adresowane do Czytelnika budującego dom lub modernizującego kotłownię przedstawia rozwiązania zgodne z najnowszymi europejskimi trendami w branży grzewczej.

  więcej
 • Lista ZUM ułatwia pozyskanie funduszy z programu Czyste Powietrze

  15 lutego wygaszona zostanie dotychczasowa baza urządzeń grzewczych kwalifikujących się do programu Czyste Powietrze – Czyste Urządzenia. Zastąpi ją nowa baza zielonych urządzeń poszerzona o materiały budowlane i produkty związane z działaniami termomodernizacyjnymi, które spełniają wymogi programu.

  więcej
 • Pomiar kamerą termowizyjną za jedyne 150 zł

  Firma KOSTRZEWA wprowadziła do swojej oferty badanie budynków kamerą termowizyjną – profesjonalnym urządzeniem, pozwalającym zdiagnozować straty ciepła.

  więcej
 • Budowanie domów na nowych zasadach – WARUNKI TECHNICZNE 2021

  Od 31 grudnia 2020 roku wykorzystanie energii odnawialnej w budynkach nowo budowanych będzie wymagane przez prawo.

  więcej
 • Czy kotły na paliwo stałe są przyczyną smogu?

  W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika „Zielona Gmina” oraz w portalu internetowym „Magazyn Biomasa” ukazał się interesujący materiał pt. „Czy kotły na paliwa stałe są przyczyną smogu w Polsce?”

  więcej
 • Kotły KOSTRZEWA także dla mniej zamożnych - ruszyły podwyższone dotacje programu Czyste Powietrze

  Od 21 października kotły na pellet marki KOSTRZEWA ogrzeją także domy mniej zamożnych rodzin. Jest to możliwe za sprawą wprowadzenia podwyższonego poziomu dofinansowania w ramach rządowego programu Czyste Powietrze.

  więcej
 • Fundusze Norweskie: 13 mln na instalacje do produkcji pelletu

  Jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, a także spółki komunalne z całego kraju mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów związanych z uruchomieniem produkcji pelletu przeznaczonego dla ubogich energetycznie gospodarstw domowych.

  więcej
 • Kostrzewa wspiera wymianę kotłów w szkołach

  Przedsiębiorstwo KOSTRZEWA uruchomiło specjalny program dla szkół i przedszkoli ułatwiający modernizację kotłowni.

  więcej
 • Webinar dla projektantów i audytorów energetycznych

  Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanych webinarach przez Dział Inwestycji firmy KOSTRZEWA. Szkolenia są dedykowane dla projektantów, audytorów energetycznych, instalatorów oraz dla wszystkich uczestników procesu budowlanego i instalacyjnego.

  więcej
 • Wentylacja grawitacyjna w domu jednorodzinnym

  Wyjaśniamy do czego służy w domu wentylacja, dlaczego nie zawsze działa poprawnie i jakie rozwiązania służą usprawnieniu dostarczania świeżego powietrza do domu.

  więcej
 • Regulator pokojowy ecoSTER_K10 ultra prosty w obsłudze

  Regulator pokojowy ecoSTER _K10 to urządzenie bezprzewodowe umożliwiające bardzo proste sterowanie pracą kotła c.o. na pellet marki KOSTRZEWA. Obsługa ecoSTER_K10 jest intuicyjna i uproszczona, dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanej funkcji tzw. widoku prostego (wybieramy Pozycję 43 „ON”).

  więcej
 • Będzie obowiązek wpisania urządzenia grzewczego do centralnej ewidencji

  Rząd planuje utworzenie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), będącej informatycznym narzędziem do identyfikowania źródeł niskiej emisji.

  więcej
 • Wszystkie urządzenia i materiały do Czystego Powietrza na jednej liście

  Od 2021 r. do programu Czyste Powietrze kwalifikowane będą tylko materiały i urządzenia wpisane do bazy lista-zum.ios.edu.pl.

  więcej
 • Kontrola PIH wykazała - kotły KOSTRZEWA lepsze, niż to wynika z certyfikatu

  Certyfikat ekoprojektu wydany urządzeniu KOSTRZEWY przez czeską akredytowaną jednostkę badawczą jest wiarygodnym dokumentem – potwierdziła kontrola Państwowej Inspekcji Handlowej przeprowadzona w siedzibie producenta.

  więcej
 • Brytyjczycy odchodzą od paliw kopalnych, Polska nadal wspiera węgiel

  Instalacja nowych kotłów gazowych musi zostać zakazana od 2025 r., w przeciwnym razie uzyskanie neutralności emisyjnej Wielkiej Brytanii w 2050 r. będzie skazane na porażkę – opublikował brytyjski Guardian, powołując się na ustalenia komisji wysokiego szczebla zwołanej przez wiodącą brytyjską organizację biznesową CBI.

  więcej
 • Nowość! Nagrzewnica powietrza Pellets AIR.

  Mamy przyjemność przedstawić nowy rodzaj urządzenia grzewczego zaprojektowanego przez dział konstrukcyjny naszej firmy: Nagrzewnica powietrza PELLETS AIR – modele o mocy: 100 kW i 200 kW. Niebawem w ofercie także urządzenia o mocy 30 kW oraz 60 kW.

  więcej
 • Pellet – alternatywa dla miału węglowego!

  Od 1 lipca 2020 roku będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW.

  więcej
 • 20 Rocznica UN Global Compact

  P.P.H. KOSTRZEWA sp.k. jako członek Global Compact Network Poland dołącza do celebracji 20 Rocznicy UN Global Compact. Jednoczymy biznes w staraniach o lepszy świat dla przyszłych pokoleń.

  więcej
 • E-wnioski do programu Czyste Powietrze

  10 czerwca 2020 r. uruchomiona została internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. E—wnioski są dostępne w serwisie gov.pl.

  więcej
 • Czyste Powietrze wersja 2.0. Sprawdź wysokość dofinansowania.

  Program Czyste Powietrze oferuje od 15 maja 2020 r. dwa poziomy dofinansowania – podstawowy (wnioskodawca zamożniejszy, którego roczny dochód nie przekracza 100 tys. zł) oraz podwyższony (wnioskodawca uboższy – średni miesięczny dochód na osobę wynosi poniżej 1 400 zł lub 1 960 w przypadku osób samotnych)

  więcej
 • Kocioł jest, ale jakby go nie było!

  Agnieszka Sadłos, kierownik Działu Marketingu firmy KOSTRZEWA, opowiada o wyzwaniu jakie stawia przed konstruktorami kotłów na biomasę pellet drzewny.

  więcej
 • Mini Matic w Zielonej Gminie

  Najnowszy produkt KOSTRZEWY – kocioł na pellet Mini Matic został zaprezentowany w ostatnim wydaniu Zielonej Gminy – magazynu adresowanego do władz gmin, miast i powiatów zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii.

  więcej
 • Nowa odsłona portalu CenyPaliw.eu

  Nasza strona internetowa CenyPaliw.eu przeszła metamorfozę. Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu nowoczesny interfejs oraz cała zawartość strony.

  więcej
 • Wymiana ogrzewania z programu Czyste Powietrze wersja 2.0 - najważniejsze fakty

  Celem rządowego programu Czyste Powietrze jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa.

  więcej
 • PREMIERA! Kocioł Mini Matic

  Przedstawiamy Państwu najnowszy model kotła marki KOSTRZEWA, dzięki któremu użytkowanie kotła na pellet może być jeszcze bardziej komfortowe! Mini Matic cechuje przede wszystkim system automatycznego czyszczenia wymiennika ciepła i odpopielania (standardowe wyposażenie).

  więcej
 • FAQ  programu Czyste Powietrze wersja 2.0 - o to pytacie najczęściej

  Portal CzystePowietrze.eu odpowiedział na ponad 2000 pytań dotyczących rządowego Programu Czyste Powietrze. Zainteresowanie uzyskaniem dotacji do ogrzewania i termomodernizacji jest bardzo duże.

  więcej
 • Czyste Powietrze wersja 2.0 – start!

  15 maja startuje nowa wersja programu Czyste Powietrze. Po kilkunastu miesiącach funkcjonowania programu bardzo skomplikowany wniosek wreszcie uległ uproszczeniu, zmieniły się zasady dofinansowania urządzeń grzewczych i termomodernizacji, skrócono też czas rozpatrywania wniosków.

  więcej
 • Czyste Powietrze wersja 2.0 tylko dla domów istniejących

  Z najnowszej wersji programu Czyste Powietrze realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej skreślone zostało wsparcie dla właścicieli domów nowo budowanych. Od 15 maja program obejmuje jedynie domy istniejące.

  więcej
 • Przeglądy roczne - wznowienie

  Informujemy, że od 1 czerwca 2020 r. przywracamy obowiązek wykonywania rocznych przeglądów kotłów w przynależnym urządzeniu terminie.

  więcej
 • Czyste Powietrze wersja 2.0 od 15 maja

  Uproszczona wersja programu Czyste Powietrze startuje 15 maja. Do współpracy w realizacji zamierzeń zaproszono gminy, banki, PGNiG oraz Polski Alarm Smogowy.

  więcej
 • Przedłużamy gwarancję do 10 lat

  Przy współczesnej produkcji kotłów kluczowymi sprawami są automatyzacja i powtarzalność procesów produkcyjnych, a także wysoka jakość stosowanej stali oraz metody jej łączenia. Trwałość konstrukcji sprawdzamy poddając kotły ciśnieniu min. 4 barów.

  więcej
 • Gaz z ograniczonym wsparciem Unii Europejskiej

  Europejski Bank Inwestycyjny nie będzie wspierał inwestycji w rozwój energetyki wykorzystującej paliwa kopalne, w tym gaz ziemny. Polecamy zapoznanie się z opinią Grzegorza Wiśniewskiego, prezesa Instytutu Energetyki Odnawialnej w sprawie zmian w finansowanie energetyki przez Unię Europejską, zaprezentowaną w rozmowie z dziennikarzem portalu aleBank.pl.

  więcej
 • Przeglądy roczne urządzeń marki KOSTRZEWA - odroczone

  Informujemy, że z uwagi na epidemię COVID – 19 zostaje odroczona konieczność wykonania przeglądów rocznych kotłów do czasu odwołania zagrożenia epidemiologicznego.

  więcej
 • Czyste Powietrze – nowa wersja

  Rozpoczęły się testy i przymiarki do uruchomienia programu Czyste Powietrze w nowej odsłonie.

  więcej
 • Koronawirus a walka ze smogiem

  Walka z koronawirusem nie powinna zatrzymać inwestowania w czyste powietrze – zapewnia prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotr Woźny. – Takie inwestycje są bardzo potrzebne.

  więcej
 • Ulga termomodernizacyjna

  W związku z wieloma zapytaniami dotyczącymi ulgi termomodernizacyjnej, przypominamy że ulga i program Czyste Powietrze to dwie odrębne możliwości.

  więcej
 • Budowa salonu ekspozycyjnego Kostrzewy

  Końca dobiega realizacja projektu rozbudowy zakładu produkcyjnego przedsiębiorstwa Kostrzewa. Producent systemów grzewczych na biomasę gruntownie zmodernizował i znacząco rozbudował firmowy zakład, co przełożyło się na wzrost produkcji urządzeń oraz pozytywnie wpłynęło na komfort pracy.

  więcej
 • Koronawirus opóźnia zmiany w "Czystym Powietrzu"

  Epidemia koronawirusa opóźni wejście w życie nowej wersji rządowego programu Czyste Powietrze – zapowiedział na łamach „Rzeczpospolitej” prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej − Piotr Woźny. Termin wprowadzenia zmian ma zostać ogłoszony po Wielkanocy.

  więcej
 • Fundusze Norweskie na termomodernizację szkół

  Ministerstwo Klimatu ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie projektów na „Poprawę efektywności energetycznej w budynkach szkolnych” finansowanych ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

  więcej
 • Sprawdź zmiany w programie Czyste Powietrze

  Szybsze rozpatrywanie wniosków, uproszczona procedura wnioskowania, poziom dotacji uzależniony od uzyskanego efektu ekologicznego oraz mocniejsze wsparcie jednostek samorządu terytorialnego – to podstawowe zmiany w programie Czyste Powietrze, które zaczną obowiązywać na przełomie marca i kwietnia.

  więcej
 • Audiobooki o czystym powietrzu

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił cykl bezpłatnych audiobooków związanych z tematyką czystego powietrza. W ogólnodostępnej aplikacji mobilnej Audioteki można już posłuchać pierwszego audiobooka. Kolejne są w przygotowaniu.

  więcej
 • Fundusze Norweskie dla miejskich systemów grzewczych i szkół

  Celem ogłoszonego w lutym Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu jest złagodzenie zmian klimatycznych i zmniejszenie wrażliwości na zmiany klimatyczne. Całkowity budżet Programu wynosi 164,7 mln euro, z których 140 mln euro stanowią środki Mechanizmu Finansowego EOG, a 24,7 mln euro wkład krajowy.

  więcej
 • Program Czyste Powietrze ma przyspieszyć

  Wnioski o dofinansowanie do Programu Czyste Powietrze będą rozpatrywane szybciej niż dotychczas – zapowiada prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Piotr Woźny. – Stanie się to za sprawą uproszczenia procedury aplikowania o dotację oraz rozpatrywania wniosków.

  więcej
 • KOSTRZEWA wdraża selektywną zbiórkę odpadów komunalnych

  Można mówić, że jest jeszcze trochę czasu, ponieważ powszechna segregacja na terenie objętym działaniem Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami będzie obowiązywała najprawdopodobniej dopiero za rok, warto jednak być przygotowanym do zmiany i z wyprzedzeniem nauczyć się poprawnie oddzielać odpady – taką zasadę wyznaje producent kotłów c.o. na biomasę „Kostrzewa”.

  więcej
 • Dla kogo dotacja na nowe ogrzewanie i termomodernizację?

  Sprawdź, ile możesz zyskać i zapoznaj się z naszą infografiką, dzięki której już po minucie będziesz wiedział, czy Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” jest dla Ciebie. Właściciele domów o najniższych dochodach mogą uzyskać nawet 47 700 zł dotacji do wymiany ogrzewania i termomodernizacji. Minimalny koszt kwalifikowany wynosi 7 tys. zł.

  więcej
 • PREMIERA! EEI Pellets Matic - automatyczny kocioł dla najbardziej wymagających

  Przedstawiamy nasz nowy kocioł - EEI Pellets Matic o mocy 300 kW.

  więcej
 • "Zielone Ciepło" poświęcone programowi Czyste Powietrze

  To nie przypadek, że najnowsze wydanie magazynu "Zielone Ciepło" prawie w całości poświęcone zostało Programowi Priorytetowemu Czyste Powietrze realizowanemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Czyste Powietrze to największy program adresowany do właścicieli domów jednorodzinnych zainteresowanych modernizacją przestarzałego ogrzewania oraz dociepleniem budynków.

  więcej
 • Program Czyste Powietrze dla domów nowo budowanych

  Buduję dom, planowany termin zakończenia budowy to czerwiec 2020 r. Czy program Czyste Powietrze dofinansowuje mi ocieplenie budynku i ogrzewanie?

  więcej
 • Kostrzewa w "Zielonej Gminie"

  Zapraszamy do lektury "Zielonej Gminy" - nowego magazynu adresowanego w szczególności do włodarzy polskich gmin, miast i powiatów. Miesięcznik wydawany przez Biomass Media Group pokazuje dobre praktyki z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. "Zielona Gmina" opisuje najnowsze technologie i daje głos ludziom, którym udało się odmienić energetyczne oblicze swojej gminy.

  więcej
 • Pani Grażyna i jej wnuki spędzą Wigilię w nowym domu

  Historia pani Grażyny z Modliszewic w województwie świętokrzyskim to wspaniały dowód na to, że ludzie potrafią zjednoczyć się w imię dobrej sprawy i pomóc potrzebującym. Dwa lata temu świat kobiety wychowującej samotnie troje wnuków zawalił się w jednej chwili. W parterowym domu, gdzie mieszkała z chłopcami doszło do wybuchu butli z gazem. Wnukowie ulegli poparzeniom. Zniszczeniu uległ dach oraz frontowa ściana budynku. Rodzina z dnia na dzień straciła dom.

  więcej
 • Alarmy smogowe będą częstsze

  Powoli gonimy Europę pod względem standardów reagowania alarmem na wzrost zanieczyszczenia powietrza. Mieszkańcy najbardziej zanieczyszczonych regionów kraju będą częściej alarmowani o podwyższonych stężeniach pyłu w powietrzu. Ministerstwo Środowiska zaostrzyło tej jesieni zasady alarmowania o zanieczyszczeniu powietrza spełniając częściowo postulaty Ministerstwa Zdrowia oraz Polskiego Alarmu Smogowego.

  więcej
 • Ekolaur dla Kostrzewy

  Przedsiębiorstwo Kostrzewa zwyciężyło w pierwszej edycji plebiscytu na Eko-Firmę Krainy Wielkich Jezior Mazurskich 2019 zdobywając Złoty Laur w kategorii Ekoprodukt. Plebiscyt ogłosiła Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

  więcej
 • Uwaga! Ostatnia szansa na dotację do ogrzewania dla domów nowo budowanych

  Budujesz dom? Tylko do końca grudnia 2019 r. można jeszcze ubiegać się o dotację do zakupu i montażu urządzeń grzewczych w ramach programu rządowego Czyste Powietrze. Od roku 2020 takie dotacje zostaną wstrzymane dla domów w budowie.

  więcej
 • Trudy przecierania dotacyjnego szlaku za nami!

  Ewa i Daniel Ejsmontowie ze wsi Skandawa skorzystali z programu Czyste Powietrze. Duży poniemiecki dom, w którym mieszkają wraz z liczną rodziną wreszcie jest dobrze ogrzany.

  więcej
 • Uwaga! Wysokie kary za sprzedaż kopciuchów

  Inspekcja Handlowa zyskała konkretne uprawnienia w walce z handlem kotłami na paliwo stałe niespełniającymi ustawowych wymogów emisyjnych. Takie narzędzia daje nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska oraz ustawy O inspekcji handlowej, podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Nowe przepisy wprowadzają surowe kary finansowe za handel kopciuchami oraz zakaz importu nielegalnych urządzeń.

  więcej
 • Dlaczego Polakom tak trudno zrezygnować z dymiących kominów?

  Od ponad roku właściciele domów jednorodzinnych mają do dyspozycji program ułatwiający wymianę starych pieców, docieplenie budynku oraz wymianę okien i drzwi. Program Czyste Powietrze oferujący maksymalne wsparcie na poziomie 47 tys. zł z założenia powinien trafiać rocznie do 400 tysięcy rodzin. Jednak nie trafia i nic nie wskazuje jego gwałtownego przyspieszenia. Dlaczego?

  więcej
 • Ulga termomodernizacyjna i program Czyste Powietrze

  O rządowym programie Czyste Powietrze słyszały już miliony Polaków i stale rośnie grono jego beneficjentów. Inaczej sprawy mają się z wiedzą na temat mniej znanego narzędzia antysmogowego, jakim jest tzw. ulga termomodernizacyjna.

  więcej
 • 21 Targi Technik Grzewczych i Oszczędności Energii „INSTAL-SYSTEM 2019” w Bielsku-Białej

  Zapraszamy do udziału w 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii „INSTAL-SYSTEM 2019”, które odbędą się w Bielsku-Białej.

  więcej
 • Edukujemy ekologicznie od dekady!

  Karać, straszyć, grozić palcem czy edukować o czystym powietrzu? Regulacje prawne z jasno wytyczonymi regułami gry dla producentów, dystrybutorów i użytkowników urządzeń to niezbędne minimum – najważniejsza jest świadomość tego, jak sposób ogrzewania wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

  więcej
 • Banki partnerem programu Czyste Powietrze?

  Rządowy program Czyste Powietrze może przyspieszyć dzięki współpracy z bankami. Aby poprawa jakości powietrza stała się odczuwalna, należy realizować kilkaset tysięcy wymian przestarzałych urządzeń rocznie, a nie jak do tej pory - około kilkudziesięciu tysięcy. Istnieje również potrzeba uproszczenia procedury składania wniosków, z którymi nie radzą sobie Polacy, a także szerszego wsparcia udzielanego przez lokalne samorządy.

  więcej
 • Młodzi wolontariusze wspierają nas w edukacji

  Pellet to paliwo wielu zalet: przyjazne środowisku, produkowane z odpadów drzewnych, i co w dobie nadciągającego kryzysu klimatycznego jest niezwykle ważne - jego spalanie wiąże się z tzw. zerowym bilansem emisji CO2. Obok odnawialnych źródeł energii jest najlepszą alternatywą wobec stosowania paliw kopalnych. Taką wiedzę, jako producent systemów grzewczych na biomasę Kostrzewa, popularyzujemy od blisko dwóch dekad.

  więcej
 • KOSTRZEWA w inicjatywie ONZ

  Otworzył się nowy rozdział w historii giżyckiego przedsiębiorstwa Kostrzewa. Producent systemów grzewczych na biomasę przystąpił do United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy jednoczącej podmioty biznesowe w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju.

  więcej
 • Wspieramy działania Fundacji Fabryki Marzeń

  Mamy zaszczyt i wielką przyjemność współpracować z kobietą wielkiego serca – Karoliną Sołowow – założycielką Fundacji Fabryki Marzeń. Dzięki tej współpracy mogliśmy wspomóc pogorzelców z województwa świętokrzyskiego.

  więcej
 • Zmiany w Programie Czyste Powietrze

  Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wprowadził kolejne zmiany w zasadach Programu „Czyste Powietrze”. Mają one przyspieszyć wdrażanie programu i ostatecznie doprowadzić do odczuwalnej poprawy jakości powietrza.

  więcej
 • Kobieta - serwisant systemów grzewczych - to jest możliwe!

  Kierownik Działu Serwisu w firmie Kostrzewa – Wojciech Miara mówi o wzroście jakości usług serwisowych.

  więcej
 • KOSTRZEWA dla zrównoważonych miast

  Przedsiębiorstwo „Kostrzewa” reprezentowało Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła na spotkaniu Komitetu Sterującego Program SDG 11 – Zrównoważone Miasta. Paweł Kostrzewa zaprezentował drogę transformacji przedsiębiorstwa – od małej rodzinnej firmy do istotnego producenta systemów grzewczych, który podjął się nowego wyzwania – produkcji pomp ciepła.

  więcej
 • Nie przegap! Ważne zmiany w "Czystym Powietrzu"

  Najpierw składamy wniosek o dotację do programu „Czyste Powietrze”, później inwestujemy w nowe ogrzewanie lub termomodernizację. Działanie odwrotne oznacza brak dotacji! Wydatki poniesione przed złożeniem wniosku nie będą ujmowane jako koszty kwalifikowane i tym samym nie będą podlegały zwrotowi. – Taka zmiana obowiązuje od 1 lipca 2019 r.

  więcej
 • Panel pokojowy ecoSTER Touch i masz komfort w domu

  Dzięki współpracy kotła z panelem pokojowym EcoSTER Touch w domu będzie tak ciepło, jak potrzebujesz, zaś wizyty w kotłowni będą ograniczone do minimum. Użytkownik kotła c.o. marki Kostrzewa ma do wyboru dwie opcje urządzenia – zamontowaną na stałe oraz przenośną - bezprzewodową.

  więcej
 • Stan realizacji programu Czyste Powietrze

  Informacja publiczna od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o stanie realizacji programu Czyste Powietrze na dzień 05.04.2019.

  więcej
 • Animacja kotła EEI Pellets 50 - 285 kW

  Zapraszamy do obejrzenia animacji kotła EEI Pellets 50 - 285 kW stworzonego z myślą o większych obiektach mieszkalnych i przemysłowych.

  więcej
 • Moduł internetowy EcoNET 300 dla inteligentnego zarządzania ciepłem

  "W moim domu mam ciepło za rozsądne pieniądze. Ogrzewanie obsługuję smartfonem. Sterowanie kotłem jest zdalne, bardzo proste, odbywa się na odległość i bez jakichkolwiek ograniczeń – także wiele kilometrów od domu. Wystarczy dostęp do Internetu. Polecam wszystkim zapracowanym i lubiącym wygodę."

  więcej
 • Kocioł Kostrzewa ze wsparciem Działu Inwestycji

  Pełnomocnik ds. projektów inwestycyjnych w firmie KOSTRZEWA - Tomasz Nowak w rozmowie z redaktorem "Magazynu Instalatora".

  więcej
 • Pompa ciepła - jak uniknąć błędów?

  Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie budynków za pomocą pompy ciepła. Doradzamy jak dokonać wyboru, aby pompa ciepła spełniła nasze oczekiwania. Zwracamy uwagę na to, jak ustrzec się często popełnianych błędów.

  więcej
 • Nowość! Animacja: EEI Pellets 50 - 285 kW w kotłowni

  Obejrzyj naszą najnowszą animację przedstawiającą sposoby podłączenia kotła EEI Pellets 50 - 285, metody napełnienia zbiornika oraz budowę i funkcjonowanie pneumatycznego podajnika pelletu Pellets Vacuum.

  więcej
 • Uwaga! Zmiana z regulaminie programu "Czyste Powietrze"

  Właściciele domów jednorodzinnych, którzy planują skorzystać z dotacji w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” po 1 lipca 2019 r. nie będą już mogli, jak do tej pory ponosić wydatków inwestycyjnych przed dniem złożenia wniosku.

  więcej
 • Premiera! Midi Bio NE - wysoka sprawność w atrakcyjnej cenie

  Przedstawiamy nasz nowy kocioł - Midi Bio NE o mocach od 42 do 52 kW. Kocioł jest efektywnym i ekologicznym rozwiązaniem stworzonym z myślą o dużych budynkach mieszkalnych, jak i obiektach przemysłowych.

  więcej
 • Luka prawna dla sprzedaży "kopciuchów" zlikwidowana

  Od 11 marca obowiązuje zakaz sprzedaży „kopciuchów” – dzięki nowelizacji rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego z 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwa stałe.

  więcej
 • Uwaga! Od 2020 roku brak dotacji do ogrzewania w domach nowo budowanych

  Budujesz dom? Tylko w tym roku można jeszcze ubiegać się o dotację do zakupu i montażu urządzeń grzewczych w ramach programu rządowego "Czyste Powietrze”. Od roku 2020 takie dotacje zostaną wstrzymane dla domów w budowie.

  więcej
 • Nowość! Regulator pokojowy ecoSTER TOUCH bezprzewodowy

  Prezentujemy nowy panel pokojowy kompatybilny z kotłami wyposażonymi w sterowniki Platinum Bio ecoMAX.

  więcej
 • Nowość! Panel pokojowy ecoSTER bezprzewodowy

  Prezentujemy nowy regulator pokojowy kompatybilny z kotłami wyposażonymi w sterowniki Platinum Bio ecoMAX.

  więcej
 • Rozbudowa parku maszynowego

  Park maszynowy KOSTRZEWA wzbogacił się o kolejne urządzenia usprawniające produkcję nowoczesnych systemów grzewczych na biomasę.

  więcej
 • Grażyna Wolszczak pozywa Skarb Państwa

  Działania państwa polskiego w zakresie poprawy jakości powietrza są zbyt powolne, tysiące Polaków choruje i umiera z powodu smogu. Już niebawem ta opieszałość może drogo kosztować Skarb Państwa – oto po raz pierwszy w historii państwo przegrało z obywatelem w kwestii jakości powietrza.

  więcej
 • "Czyste Powietrze" po aktualizacji - sprawdź wysokość dofinansowania

  Adresatami rządowego programu „Czyste Powietrze” są właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego, bądź wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego, a budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

  więcej
 • Wznowienie naboru wniosków od 21 stycznia

  Wojewódzkie fundusze od poniedziałku (21 stycznia 2019 r.) wznowią nabór wniosków o dofinansowanie po przeprowadzeniu niezbędnej aktualizacji programu Czyste Powietrze oraz po dostosowaniu systemów informatycznych do zmian prawnych.

  więcej
 • Wznowienie programu Czyste Powietrze lada dzień

  Po ponad półmiesięcznym wstrzymaniu programu „Czyste Powietrze” i przerwie w przyjmowaniu wniosków o dotacje, ruszy on już wkrótce w zaktualizowanej formie.

  więcej
 • Czyste Powietrze wraca najpóźniej w lutym

  Polacy czekają na wznowienie rządowego programu „Czyste Powietrze”, którzy ma im ułatwić zakup nowych pieców i docieplanie domów. Zapowiadana krótka przerwa trwa już dwa tygodnie. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informowanie społeczeństwa ograniczył do krótkiego komunikatu, podanego do wiadomości 2 stycznia.

  więcej
 • UE krytykuje "Czyste Powietrze" i dotacje do pieców na węgiel

  Miały być 103 mld na walkę ze smogiem, ale Komisja Europejska już zapowiedziała: nie będziemy finansować pieców na węgiel, nawet tych nowoczesnych. Program "Czyste Powietrze" pójdzie z dymem?

  więcej
 • Uszczelnienie zasad programu "Czyste Powietrze"

  Najbogatsi Polacy nie otrzymają dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”. Bogaci i średniozamożni uzyskają niższą pomoc – rząd planuje uszczelnienie systemu wsparcia.

  więcej
 • Ulga termomodernizacyjna a program Czyste Powietrze

  Rząd przyjął zmiany w ustawie o podatku dochodowym, które wprowadzają ulgę termomodernizacyjną. Ulga obowiązuje od 1 stycznia 2019 r. Nowe rozwiązanie pozwala odliczyć w rocznym rozliczeniu za rok 2019 do 23 proc. wydatków na termomodernizację (maksymalnie 53 tys. zł odliczenia).

  więcej
 • Tymczasowe wstrzymanie naboru wniosków do Czystego Powietrza

  Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wstrzymały nabór wniosków do rządowego programu Czyste Powietrze. Nie jest możliwe zalogowanie się na portalu beneficjenta, ani pobranie formularza wniosku.

  więcej
 • System OMS chroniony patentem!

  Z dumą informujemy, że system nadzoru i obsługi kotła OMS (operating monitoring system) jest wynalazkiem chronionym patentem nr 230496 Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

  więcej
 • Twin Bio Luxury Compact NE - PREMIERA!

  Przedstawiamy nasz nowy kocioł - Twin Bio Luxury Compact NE o mocach od 8 do 24 kW. Nowoczesny design, kompaktowy kształt i niewielkie gabaryty to cechy najnowszego urządzenia marki KOSTRZEWA. Kocioł posiada certyfikat Ecodesign (Ekoprojektu) i spełnia wymogi do rządowego programu "Czyste Powietrze".

  więcej
 • CZY GROZI NAM WSTRZYMANIE DOTACJI?

  Od beneficjentów programu „Czyste Powietrze” wymaga się, aby kotły c.o. na paliwa stałe zgłaszane do dotacji, legitymowały się certyfikatem potwierdzającym spełnianie wymogów unijnego ekoprojektu. Obecnie żadna krajowa jednostka badawcza nie posiada uprawnień do certyfikacji w tym zakresie (27 grudnia 2018 r.). Nieliczni producenci wiedząc o tym badają swoje urządzenia poza granicami naszego kraju np. w Czechach lub Danii…

  więcej
 • BANKSY NAMALOWAŁ DZIECKO JEDZĄCE BRUDNY ŚNIEG

  Mural słynnego artysty ulicznego o pseudonimie Banksy zwrócił uwagę całego świata na problemy małej walijskiej miejscowości Port Tabot, gdzie mieszkańcy są podtruwani zanieczyszczeniami emitowanymi przez miejscową hutę żelaza.

  więcej
 • Nie oglądaj się na alarmy smogowe - sam sprawdź powietrze!

  Krakowski Alarm Smogowy słusznie zwrócił ostatnio uwagę na problem niefrasobliwości urzędniczej przy określaniu stopnia zagrożenia smogowego. Określenia typu „stan umiarkowany”, bądź –„dostateczny” w przypadku, gdy norma dobowa szkodliwego dla zdrowia pyłu PM10 została przekroczona blisko 3-krotnie, wydaje się dużą lekkomyślnością.

  więcej
 • Dbałość o czyste powietrze kształtujmy od małego!

  Co najmocniej wpływa na jakość powietrza, którym oddychamy? Ktoś powie – ekonomia i uregulowania prawne, ktoś inny – dostęp do dobrego opału, a opornych „odtruwaczy” należy karać odpowiednio wysokimi mandatami. To wszystko może być istotne, ale najważniejsza jest świadomość tego, w jaki sposób ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

  więcej
 • Zobacz kotły c.o. do programu "Czyste Powietrze"

  Rządowy program „Czyste Powietrze” stawia jasne wymagania, dotyczące m. in. emisyjności, sprawności sezonowej oraz poboru energii elektrycznej urządzeń grzewczych. Kotły na paliwa stałe muszą legitymować się certyfikatem, potwierdzającym spełnianie wymogów unijnego ekoprojektu.

  więcej
 • Wystartował program "Czyste Powietrze"

  Ruszył nabór wniosków do programu „Czyste Powietrze” realizowanego przez Ministerstwo Środowiska we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska. W ramach programu można uzyskać atrakcyjne dofinansowanie do wymiany przestarzałego ogrzewania oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych.

  więcej
 • Dwie hale ogrzane za 270 zł miesięcznie!

  Rozmowa z Grzegorzem Biegunem, przedsiębiorcą z Wierzbnika (woj. opolskie)

  więcej
 • Norma PN EN 303-5:2018 umożliwi wdrożenie dyrektywy EcoDesign

  Europejski Komitet Normalizacyjny zamyka już prace nad EN 303-5:2018 (informacja pochodzi z maja 2018 r.). Projekt normy czeka na przyjęcie przez krajowe komitety normalizacyjne. Tego samego możemy spodziewać się w Polsce. Norma europejska zostanie wprowadzona do zbioru polskich norm metodą uznania przez Polski Komitet Normalizacyjny i opublikowana w oryginalnej wersji językowej z dołączonymi stronicami krajowymi.

  więcej
 • Pellet - dobre, bo polskie i bezsmogowe

  Góralu, Ślązaku, Krakowiaku… Polaku! Całe lata paliłeś czarnym jak smoła węglem, rąbałeś drewno. Zamień kopalnianego „smoga” na czysty pellet! Szybko polubisz nowy sposób ogrzewania domu. Będzie czysto, ciepło i tanio… Otwórz worek z pelletem. Co czujesz? Tak pachnie las… Spokojnie, nikt nie powala dwustuletnich dębów dla Twojej wygody.

  więcej
 • Lepiej skutecznie naprawiać powietrze niż płacić kary za smog!

  Polska naruszyła prawo Unii Europejskiej w kwestii jakości powietrza – zawyrokował Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Unijni sędziowie dowiedli, że wartości dopuszczalne dla stężenia pyłu zawieszonego PM10 były przekraczane w naszym kraju w sposób ciągły.

  więcej
 • Mój cel: Zmiana świadomości mieszkańców Wadowic

  Szymon Lukaj, ekodoradca z Wadowic uczy małych i dużych jak sprawić, aby smog na zawsze zniknął z ich życia. Jest do dyspozycji mieszkańców – na co dzień stacjonuje w wadowickim ratuszu.

  więcej
 • Nierówny dostęp do dotacji na urządzenia grzewcze - UOKiK sprawdził Nysę

  Uchwała rady miejskiej w Nysie dotycząca programu dofinansowującego z budżetu miejskiego wymiany przestarzałych urządzeń grzewczych na ekologiczne, spełniające standardy emisyjne tzw. 5 klasy dyskwalifikowała kotły c.o., których certyfikat potwierdzający 5 klasę kotłów nadany był poza granicami naszego kraju.

  więcej
 • Pierwsze uruchomienie kotła tylko poprzez serwis

  KOSTRZEWA zbudował największą sieć krajowego serwisu technicznego w branży kotłów na biomasę. Współpracuje z gruntownie wyszkolonymi fachowcami, których kwalifikacje potwierdza cykliczny egzamin autoryzacyjny. To wszystko sprawia, że serwisant posiada najwyższe kwalifikacje do przeprowadzenia rozruchu kotła c.o.

  więcej
 • Pellet - najlepiej od sprawdzonego producenta

  Przedstawiamy Państwu w jaki sposób dobrać pellet odpowiedni do urządzenia grzewczego.

  więcej
 • Świadoma rezygnacja firmy KOSTRZEWA ze startu w rankingu TOP-TEN 2017

  Pragniemy poinformować o rezygnacji firmy KOSTRZEWA z rywalizacji o prymat w krajowym rankingu urządzeń grzewczych TOP TEN 2017 Polskiej Izby Ekologii. O rezygnacji przesądziły zapisy regulaminu konkursu, które w naszym mniemaniu, ograniczają rywalizację producentów na zasadach fair play.

  więcej
 • Nie pomoże nawet terapia wstydem, bo ... kotły na węgiel w 5. klasie to fikcja

  Statystyki są zatrważające. Mimo różnych działań podjętych na rzecz ochrony powietrza 33 nasze miasta trafiły na „czarną listę” ONZ. Niechlubną listę tworzy 50 najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast. Dlaczego Czesi potrafili skutecznie zadziałać i oczyścić powietrze, a Polacy nie? Producent kotłów na biomasę „Kostrzewa” podaje skuteczną receptę na czyste powietrze w Polsce.

  więcej
 • Największy producent kopiuje rozwiązania KOSTRZEWY

  Największy krajowy producent kotłów na paliwa stałe skopiował w tym roku rozwiązanie funkcjonalne, zaprojektowane przez specjalistów działu Badawczo-Rozwojowego Przedsiębiorstwa KOSTRZEWA. Mowa o funkcjonalności, zastosowanej w kotle Mini Bio wprowadzonym na rynek w roku 2009. Zawiadamiamy, że firma Defro rozwiązanie Kostrzewy wprowadziła na rynek w bieżącym roku.

  więcej
 • Koniec 5. klasy − kierunek wyznacza Ecodesing!

  Tzw. 5 klasa jakości środowiskowej i sprawności energetycznej kotłów c.o. według normy PN EN 303−5:2012 odeszła właśnie do lamusa. Teraz kierunek rozwoju urządzeń wyznacza nowa dyrektywa Ecodesign (zwana dyrektywą Ekoprojektu). Dzięki temu surowe wymogi środowiskowe określone przepisami faktycznie obowiązują w prawdziwym życiu, a nie tylko w laboratorium badającym kotły. Certyfikat Ecodesign to gwarancja najwyższej jakości urządzeń grzewczych.

  więcej
 • 11 powodów, dla których warto wybrać Kostrzewę

  Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe KOSTRZEWA posiada 40-letnie doświadczenie w produkcji kotłów c.o. Pierwsi w Polsce wyprodukowaliśmy w 2000 roku kocioł na pellet do domu jednorodzinnego. Przez długi czas byliśmy jedyną w kraju firmą, która „uwierzyła” w pellet. Inni producenci „przekonali się” do tej formy ogrzewnictwa stosunkowo niedawno.

  więcej
 • Pompa ciepła kontra pellet

  Pompa ciepła jest określana jako urządzenie wykorzystujące energię odnawialną – ciepło pochodzące z powietrza, gruntu lub wody. Współczynnik sprawności cieplnej dla tych urządzeń COP oscyluje pomiędzy 2 a 5. Odpowiedzmy sobie jednak na pytanie, co się dzieje, gdy współczynnik COP spadnie poniżej 2,5 – czy nadal mamy do czynienia z ekologiczną pompą ciepła, czy może z kotłem elektrycznym?

  więcej
 • Kotły na biomasę, a emisja CO2

  Decydując się na zakup nowoczesnego kotła centralnego ogrzewania na biomasę dbamy o środowisko i przyczyniamy się do poprawy bilansu CO2 w atmosferze.

  więcej
 • System zakupu części zamiennych jak w motoryzacji

  Nawet najlepsze produkty czasem się psują i stopniowo zużywają. Szybkie usunięcie usterki jest możliwe pod kilkoma warunkami. Najważniejsze jest precyzyjne określenie przyczyny awarii. Potem zamawiamy część zamienną – tą konkretną i przypisaną do modelu naszego urządzenia. Załóżmy jednak, że urządzenie nie jest produkowane od wielu lat… To może być początek problemów.

  więcej
 • KOSTRZEWA - Największy serwis techniczny w Polsce

  Kierownik Działu Serwisu w firmie KOSTRZEWA – Wojciech Miara o standardach w systemie serwisowym, wypracowanych przez KOSTRZEWA, lidera kotłów na biomasę w Polsce.

  więcej
 • W czym pneumatyka jest lepsza od samego podajnika?

  Kocioł c.o. na pellety z podajnikiem wymaga regularnego uzupełniania paliwa. Dzięki zastosowaniu pneumatycznego systemu doprowadzania paliwa do kotła, można uczynić ogrzewanie domu jeszcze bardziej komfortowym. Typowy zasobnik pelletu przy kotle c.o. wymaga systematycznego uzupełniania, natomiast pneumatyka czyni użytkowanie kotła praktycznie bezobsługowym.

  więcej
 • Dobrze dobrany kocioł - duża oszczędność paliwa!

  Jak dobrać moc kotła do wielkości domu?

  więcej
 • Jak projektujemy nasze kotły?

  W obecnym stanie zaawansowania techniki do lamusa odeszło ręczne projektowanie urządzeń przy desce kreślarskiej i wykonywanie prototypu urządzenia bardzo czasochłonną metodą prób i błędów. Owe metody, stosowane z powodzeniem przez wieki, ustąpiły komputerowemu projektowaniu w technologii 3D.

  więcej