Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

Ekolaur dla Kostrzewy

Przedsiębiorstwo Kostrzewa zwyciężyło w pierwszej edycji plebiscytu na Eko-Firmę Krainy Wielkich Jezior Mazurskich 2019 zdobywając Złoty Laur w kategorii Ekoprodukt. Plebiscyt ogłosiła Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Swoim Patronatem objęli wydarzenie: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Warmińsko – Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego, Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych oraz Business Center Club – Loża Olsztyńska. Celem plebiscytu  jest nagradzanie i promocja firm, samorządów oraz instytucji, które poprzez swoją działalność w sposób szczególny dbają o przyrodę i zasoby Ziemi.

 

Systemy grzewcze na biomasę marki Kostrzewa były wielokrotnie nagradzane podczas konkursów branżowych –  teraz doceniono je również na Mazurach.

 

– W imieniu wspólników oraz pracowników firmy dziękuję za nagrodę – powiedział Tadeusz Kostrzewa podczas uroczystej gali wręczenia Ekolaurów. – Nie ustajemy w pracy na rzecz rozwoju ogrzewnictwa ekologicznego. W naszym laboratorium prowadzone są wzmożone prace mające na celu uruchomienie produkcji nowych urządzeń wspierających ochronę powietrza. Paleta produktów Kostrzewy wzbogaci się o pompy ciepła oraz rekuperatory.

 

Firma Kostrzewa to 41 lat historii i dwie dekady doskonalenia kotłów c.o. oraz palników na pellet. Urządzenia spełniają surowe wymogi emisyjne unijnego ekoprojektu, który będzie powszechnie obowiązywał od 1 stycznia 2020 r. Figurują na krajowych oraz zagranicznych listach referencyjnych. Mogą po nie sięgać beneficjenci rządowego programu Czyste Powietrze. Ekologiczne systemy grzewcze projektowane są z myślą o potrzebach budownictwa mieszkalnego, instytucji oraz przemysłu. Firma wyprodukowała do tej pory ponad 60 tysięcy kotłów i znacząco intensyfikuje produkcję, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne urządzenia grzewcze. Połowa produkcji trafia na rynki europejskie.

 

Kostrzewa aktywnie współpracuje z innymi podmiotami zmierzającymi do przebudowy krajowego ogrzewnictwa, w tym z Polską Organizacją Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, prowadzi działalność edukacyjną za pośrednictwem magazynu „Zielone Ciepło”  oraz portalu CzystePowietrze.eu, propagującego wiedzę na temat rządowego programu Czyste Powietrze. 

 

Giżyckie przedsiębiorstwo rywalizowało o prymat w plebiscycie z innymi lokalnymi firmami. Srebrnym Laurem nagrodzono Eko-Natural z Węgorzewa, Brązowy Laur przypadł w udziale mrągowskiemu Instytutowi Zdrowia i Hortiterapii.