Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

Firma Kostrzewa wyróżniona w konkursie Sternik

Działania Kostrzewy na rzecz wdrażania przyjaznych klimatowi urządzeń grzewczych nagrodzono wyróżnieniem Sternika Zielonej Transformacji przyznanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

2022_09_21_Kostrzewa_blog_800x450px_sternik_3

Celem konkursu Sternik jest upowszechnianie i promowanie najlepszych praktyk biznesowych i społecznych. Firmy, samorządy, szpitale, administracja i organizacje pozarządowe z województwa warmińsko-mazurskiego rywalizowały ze sobą o prymat w kategoriach: zielonej transformacji, eksportu, inwestycji, odpowiedzialności społecznej, przyjaznej administracji oraz ochrony zdrowia.

 

Do organizatorów wpłynęło ok. 120 projektów z całego województwa. II edycja konkursu rozpoczęła się w niezwykle trudnym czasie – kryzysu gospodarczego zainicjowanego wcześniej pandemią koronawirusa i wzmocnionego konsekwencjami ekonomicznymi napaści Rosji na Ukrainę. Kapituła konkursu postanowiła nagrodzić te postawy, tych liderów, którzy potrafią inspirować i mimo trudności - szukają alternatywnych rozwiązań, zwiększają swą konkurencyjność i wybijają się na rynku.

 

Głównym organizatorem wydarzenia był Bank Gospodarstwa Krajowego, natomiast parterami strategicznymi - Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki, Regionalny Portal Informacyjny Wrota Warmii i Mazur, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Polska Strefa Inwestycji oraz Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

 

Nagrodę w imieniu firmy Kostrzewa odebrała główna księgowa,  Magdalena Wiśniewska. 

 

Fot. Tomasz Karolski