Kocioł elektryczny ELE 24 z dotacją Programu Czyste Powietrze

Najnowszy produkt marki KOSTRZEWA - kocioł elektryczny ELE 24 spełnia wymogi Programu Czyste Powietrze, co potwierdza wpis na listę ZUM. Już teraz można wnioskować o wymianę przestarzałego ogrzewania na paliwo stałe na nasz kocioł elektryczny i uzyskać dotację w wysokości od 3-9 tys. zł.

Kiedy warto zdecydować się na „elektryka”?


ELE 24 jako samodzielne źródło ciepła i c.w.u. najlepiej sprawdza się w budynkach jednorodzinnych poddanych gruntownej termomodernizacji oraz zaopatrzonych w instalację fotowoltaiczną.

 

Używanie „elektryków” w duecie z fotowoltaiką oznacza niższe rachunki oraz wysoki komfort użytkowania.

 

Regulamin Programu Czyste Powietrze umożliwia wnioskowanie o wymianę przestarzałego ogrzewania na paliwo stałe na kocioł elektryczny w połączeniu z mikroinstalacją fotowoltaiczną oraz do prac termomodernizacyjnych. Wsparcie do fotowoltaiki wynosi od 5-9 tys. zł, zaś do termomodernizacji od 10-30 tys. zł.

 

ele24_View05

 

Komfortowy i niewymagający kotłowni


Urządzenie jest łatwe w montażu, bezpieczne i niedrogie. Właściciel domu nie potrzebuje kotłowni ani pomieszczenia na składowanie opału. Niewielki kocioł jest ultra cichy i nie emituje spalin – można go bezpiecznie i niedrogo zamontować w dowolnym miejscu domu. Poza tym urządzenie nie wymaga komina, spełnienia rygorystycznych wymogów dotyczących wentylacji - wystarczy jedynie dostęp do energii elektrycznej.

 

Decydując się na kocioł elektryczny, warto wybrać urządzenie zaopatrzone w dobry system regulacji z możliwością zastosowania wielu przydatnych funkcji np. harmonogramu pracy kotła umożliwiającego skorzystanie z nocnych taryf energii elektrycznej i zmagazynowanie ogrzanej wody dzięki zbiornikowi buforowemu (Program Czyste Powietrze przewiduje dotację do zbiorników buforowych). Takie możliwości daje kocioł marki KOSTRZEWA.

 

ele24_v2_View07

 

Niezależność od podwyżek cen paliw


Przeciętna instalacja fotowoltaiczna w domach jednorodzinnych charakteryzuje się mocą około 10 kWp, co pozwala uzyskać ok. 10.000 kWh energii rocznie. Średnie zużycie energii na potrzeby oświetlenia, AGD i RTV wynosi w przybliżeniu 3.000 kWh/rok. Pozostałą energię ze słońca dzięki zastosowaniu kotła elektrycznego można przeznaczyć na ogrzewanie domu i ciepłej wody użytkowej. W domu, który został poddany gruntownej termomodernizacji, zastosowanie kotła elektrycznego w duecie z fotowoltaiką oznacza niższe rachunki za ogrzewanie oraz uniezależnienie się od rosnących cen gazu ziemnego i paliw stałych.

 

Więcej Kostrzewa ELE 24:
https://www.kostrzewa.com.pl/produkty/ele-24