Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

KOSTRZEWA partnerem bestsellerowego podręcznika

Wiemy jak ważna jest nauka. Od lat wspieramy cenne inicjatywy edukacyjne. W przeszłości była to m.in. ogólnopolska akcja dla młodszych dzieci pod hasłem „Wszystkim wesoło, gdy czyste powietrze wokoło”. Teraz nasze działania skoncentrowaliśmy wokół edukacji studentów wspierając kolejne, 4. wydanie bestsellerowego podręcznika dla studentów uczelni technicznych „Chłodnictwo i klimatyzacja”.

Jego tematyka mieści się w obszarze nazywanym COWK – ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja (chłodnictwo), wykładanym m.in. na kierunkach energetyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn.

 

Publikacja stanowi bogate i zaktualizowane kompendium wiedzy o rozwiązaniach z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji. Autorzy tej publikacji – Kazimierz Gutkowski, Dariusz Butrymowicz, Kamil Śmierciew, Jerzy Gagan to specjaliści w zakresie nauki o chłodnictwie i klimatyzacji.

 

Podręcznik sygnowany przez Polskie Wydawnictwa PWN to lektura obowiązkowa na studiach technicznych podczas nauki przedmiotów: wentylacja i klimatyzacja, chłodnictwo i pompy ciepła, systemy klimatyzacji, wymiana ciepła, pompy ciepła, technika cieplna i pokrewne, jak również dla praktyków: projektantów urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, inżynierów z tej branży, zakładów produkcyjnych.

 

Z przedmowy pióra współautora prof. dr. hab. inż. Dariusza Butrymowicza dowiadujemy się, że wydanie popularnej pozycji zrealizowano w wyniku tłumaczenia i poszerzenia książki  dr. Kazimierza M. Gutkowskiego wydanej przez Spectrum Limited Books na zlecenie Międzynarodowego Instytutu Chłodnictwa w Paryżu.  Kolejne wydania wprowadzają liczne zmiany i aktualizacje, w tym także w zakresie czynników roboczych stosowanych w tematyce chłodniczej oraz związanych z tym obszarem zmian legislacyjnych.