Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

Kostrzewa w "Zielonej Gminie"

Zapraszamy do lektury "Zielonej Gminy" - nowego magazynu adresowanego w szczególności do włodarzy polskich gmin, miast i powiatów. Miesięcznik wydawany przez Biomass Media Group pokazuje dobre praktyki z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. "Zielona Gmina" opisuje najnowsze technologie i daje głos ludziom, którym udało się odmienić energetyczne oblicze swojej gminy.

W magazynie nie brak też ciekawych informacji z zakresu nowoczesnych realizacji w sektorze prywatnym.  Jedną z nich jest opis inwestycji grzewczej w ośrodku wypoczynkowym Olandia położonym w Sierakowskim Parku Krajobrazowym (gmina Kwilicz w Wielkopolsce). W Olandii dzięki wsparciu z Funduszy Norweskich zamontowany został kocioł Maxi Bio Spin 285 kW marki KOSTRZEWA  z innowacyjnym palnikiem rotacyjnym. Zarząd Spółki chwali sobie jakość urządzenia. 

 

Warto przeczytać pismo od deski do deski, w tym artykuł poruszający tematykę pączkującej dopiero spółdzielczości energetycznej. Polecamy również publicystyczne ujęcie problemu zanieczyszczenia powietrza w artykule pt. "Smog nasz powszedni".

 

https://magazynbiomasa.pl/zielona-gmina-nowy-magazyn-juz-na-rynku-sprawdz-koniecznie/

 

 

fot. źródło: https://magazynbiomasa.pl/