Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

Kotły KOSTRZEWA także dla mniej zamożnych - ruszyły podwyższone dotacje programu Czyste Powietrze

Od 21 października kotły na pellet marki KOSTRZEWA ogrzeją także domy mniej zamożnych rodzin. Jest to możliwe za sprawą wprowadzenia podwyższonego poziomu dofinansowania w ramach rządowego programu Czyste Powietrze.

Teraz osoby korzystające z pomocy społecznej mogą dzięki wysokiemu dofinansowaniu wyposażyć kotłownię w nowoczesne urządzenie zapewniające komfortowe ciepło w domu.

 

Jak uzyskać wyższe wsparcie?

Jeśli Państwa miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie wieloosobowym wynosi poniżej 1400 zł lub 1960 zł w przypadku osób gospodarujących samodzielnie – należy zawnioskować o zaświadczenie o dochodach w gminnym lub miejskim ośrodku pomocy społecznej właściwym dla miejsca zamieszkania. Na jego podstawie będziemy ubiegać się o wyższe dofinansowanie w programie Czyste Powietrze. Część gmin, którym szczególnie zależy na poprawie jakości powietrza, którym oddychają mieszkańcy, uruchomiła pomoc w wypełnianiu wniosków o dotację. Być może właśnie w Państwa gminie urzędnik doradzi i pomoże w załatwieniu formalności.

 

Zaświadczenie w dobie pandemii

Zaświadczenia o dochodach będą wydawane przez gminy na podstawie żądań składanych przez osoby zainteresowane aplikowaniem do drugiej części programu o uzyskanie podwyższonej bezzwrotnej dotacji. Żądanie można złożyć w gminie osobiście, przesłać pocztą albo przez platformę ePUAP. O wydanie zaświadczenia należy się zwrócić do gminy zgodnie ze swoim adresem.

 

Czysta kotłownia i ciepły dom

Wsparcie obejmuje wymianę kopciucha na nowoczesne ogrzewanie oraz prace termomodernizacyjne, w tym m.in. docieplenie elewacji, poddasza użytkowego lub stropodachu, a także wymianę okien i drzwi. Wnioskodawcy kwalifikujący się do podwyższonego poziomu dofinansowania mogą pozyskać nawet do 37 tys. zł dotacji (do 60% poniesionych wydatków).

 

Na co konkretnie pozyskamy fundusze?

Szczegółowy wykaz inwestycji wspieranych przez program Czyste Powietrze jest dostępny pod linkiem:

https://portal.fundusz.olsztyn.pl/dokumenty/DOKUMENTY_OD_15052020/Zal2a_PPCP_koszty_kwalifikowane_czysty.pdf

 

Sprawdź kotły c.o. na pellet marki KOSTRZEWA spełniające wymogi programu Czyste Powietrze:

https://www.kostrzewa.com.pl/produkty

 

Pomoc w wypełnianiu wniosków do programu Czyste Powietrze:

https://czystepowietrze.eu/program-czyste-powietrze/wypelniamy-wniosek/