Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

Najnowszy Magazyn Zielone Ciepło

Trzecie wydanie magazynu Zielone Ciepło wydawanego przez firmę Kostrzewa jest już dostępne w internecie. Wydanie adresowane do Czytelnika budującego dom lub modernizującego kotłownię przedstawia rozwiązania zgodne z najnowszymi europejskimi trendami w branży grzewczej.

Obowiązujące od 31 grudnia 2020 r. przepisy zdecydowanie podnoszą poprzeczkę producentom urządzeń grzewczych i materiałów budowlanych. Ciepło z biomasy i energii słonecznej to najlepsze rozwiązanie dla środowiska – tak mówi prawo budowlane. Więcej na ten temat na stronie 6 w artykule pt. „ Budowanie domów na nowych zasadach – warunki techniczne 2021”. Zupełnie nie współgra z tym realizowany od 2018 r. program Czyste Powietrze w dalszym ciągu wspierający paliwa kopalne. Poza tym, ten największy krajowy program wsparcia do ekologicznych inwestycji grzewczych i termomodernizacyjnych mimo wielu zmian regulaminowych nadal nie może nabrać rozpędu. Miał przyspieszyć dzięki zaangażowaniu w jego obsługę gmin. Teraz uboższa część społeczeństwa pobiera zaświadczenia o zarobkach z miejscowych ośrodków pomocy społecznej, a gminy mają pomagać przy wypełnianiu wniosków do programu. Oby się to sprawdziło w praktyce, bo mamy jeszcze ponad 3 mln kopciuchów do wymiany.

 

Pandemia koronawirusa przysłoniła istotne tematy ekologiczne, w tym potrzebę ochrony powietrza, co nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie. My jednak pamiętamy i namawiamy do wyboru najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w ogrzewaniu domu i firmy. 

 

Ciekawej lektury!

                                                                                                                           

 

  Anna Baranowska

 REDAKTOR NACZELNA