Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

Największy producent kopiuje rozwiązania KOSTRZEWY

Największy krajowy producent kotłów na paliwa stałe skopiował w tym roku rozwiązanie funkcjonalne, zaprojektowane przez specjalistów działu Badawczo-Rozwojowego Przedsiębiorstwa KOSTRZEWA. Mowa o funkcjonalności, zastosowanej w kotle Mini Bio wprowadzonym na rynek w roku 2009. Zawiadamiamy, że firma Defro rozwiązanie Kostrzewy wprowadziła na rynek w bieżącym roku.

Kostrzewa produkuje automatyczne kotły na pellet od szesnastu lat. W roku 2000 przedsiębiorstwo jako pierwsze w Polsce wprowadziło na rynek kocioł pelletowy do ogrzewania domu jednorodzinnego. Cztery lata później wyprodukowało kocioł pelletowy Pellets Plus z automatyczną funkcją rozpalania. Następnie na przełomie 2005/2006 wprowadziło do sprzedaży model Pellets Lambda Control, wyposażony w funkcję automatycznego rozpalania oraz innowacyjną sondę Lambda (jako pierwsi w Polsce). Rok później w urządzeniu Pellets Fuzzy Logic zastosowało innowacyjną i pionierską w Polsce regulację modulacji mocy kotła. W kolejnych latach firma wprowadziła jeszcze osiem modeli kotłów, cieszących się dużym uznaniem użytkowników krajowych i zagranicznych. To wszystko dało Kostrzewie pozycję lidera innowacyjności i jakości na polskim rynku urządzeń na biomasę.

 

Działanie firmy Defro utwierdza nas jedynie w przekonaniu, że to co robimy jest dobre. Staramy się ułatwiać życie naszym klientom. W związku z często powtarzającymi się zapytaniami o urządzenie zajmujące mniej miejsca niż te dostępne na rynku, nasi projektanci wypracowali wzór urządzenia, które trafiło w oczekiwania klientów dysponujących ograniczoną powierzchnią kotłowni. Zaprojektowaliśmy urządzenie pod nazwą Mini Bio z górnym zasobnikiem paliwa, skonstruowaliśmy, po testach i procedurach certyfikacyjnych wdrożyliśmy je do sprzedaży. Nieoczekiwanie po 6 latach na rynku krajowym i zagranicznych zauważyliśmy pierwszą kopię wypracowanej przez Kostrzewę funkcjonalności. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby kopiującym okazała się mała firma z ograniczonymi możliwościami konstrukcyjnymi i inwestycyjnymi. Wydawać by się mogło, że konstruktorów zatrudnianych przez polskiego giganta kotlarskiego stać na własne, autorskie rozwiązania. Mimo wszystko cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że stanowimy inspirację dla największych. Nasz zespół unika odtwórczości i stara się działać kreatywnie. Kreatywność w naszym rozumieniu polega na pozytywnym wpływaniu na rzeczywistość, poprzez zastosowanie nowych idei i rozwiązań. Ideą, którą promujemy od lat, jest bezpieczne dla zdrowia i natury ogrzewanie budynków. Urzeczywistniamy ją, tworząc coraz doskonalsze kotły na biomasę. Rozumiemy też potrzebę rozwoju kreatywności w najbliższym otoczeniu. Marzy nam się przyszłość, w której nasze dzieci sięgają po nowe możliwości i twórczo pokonują wszelkie przeszkody. Dlatego wspieramy materialnie i kibicujemy „Iskierkom” i „Flyhigh” – giżyckim drużynom kreatywnym, realizującym międzynarodowy program „Destination Imagination”.

 

O naszej kreatywności i o tym co jeszcze nowego można uczynić z kotłem na pellet będzie można się przekonać już wkrótce.

Dział R&D KOSTRZEWA

 

Poniżej zdjęcia przekroju kotła firmy Kostrzewa i Defro.

W związku z wieloma pytaniami przedstawiamy przekroje kotła Mini Bio produkowanego od 2009 roku i kotła firmy Defro Bio Slim produkowanego od 2016 roku. Łatwo zauważyć, że w kotle Mini Bio zbiornik jest umieszczony na wymienniku kotła tak, aby nie zajmować dodatkowego miejsca w pomieszczeniu.

 

Plagiat Defro