Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

Nawet 12 tys. zł dotacji do kotła na pelet – już od 1 lipca!

Od 1 lipca 2021 r. możliwe jest ubieganie się o wyższe niż dotychczas wsparcie na zakup i montaż kotła na pelet w ramach Programu Czyste Powietrze. To szansa na dotację do 9 000 zł (nie więcej niż 45% poniesionych kosztów) w podstawowym poziomie dofinansowania. W podwyższonym dotacja ta wynosi do 12 000 zł (nie więcej niż 60% kosztów). Aby uzyskać takie dofinansowanie należy zakupić urządzenie legitymujące się obniżoną emisją zanieczyszczeń.

Kotły na pelet o podwyższonym standardzie muszą oprócz certyfikatu ekoprojektu legitymować się obniżoną emisyjnością cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m3 oraz posiadać klasę efektywności energetycznej minimum A+ na podstawie karty produktu i etykiety energetycznej. Kocioł na pelet musi zawierać również automatyczny podajnik paliwa. 

 

Wszystkie te wymogi spełniają kotły marki KOSTRZEWA, dzięki czemu kwalifikują się do podwyższonego poziomu dofinansowania i wpisują się w europejską politykę poprawy jakości powietrza oraz stopniowego wycofywania się z ogrzewnictwa opartego na paliwach kopalnych.

 

Sprawdź urządzenia grzewcze na pelet marki KOSTRZEWA o podwyższonym standardzie spełniające wymogi programu Czyste Powietrze i uzyskaj wyższą dotację: