Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

Pani Grażyna i jej wnuki spędzą Wigilię w nowym domu

Historia pani Grażyny z Modliszewic w województwie świętokrzyskim to wspaniały dowód na to, że ludzie potrafią zjednoczyć się w imię dobrej sprawy i pomóc potrzebującym. Dwa lata temu świat kobiety wychowującej samotnie troje wnuków zawalił się w jednej chwili. W parterowym domu, gdzie mieszkała z chłopcami doszło do wybuchu butli z gazem. Wnukowie ulegli poparzeniom. Zniszczeniu uległ dach oraz frontowa ściana budynku. Rodzina z dnia na dzień straciła dom.

Pogorzelcy nie zostali pozostawieni sobie samym. W pomoc rodzinie zaangażowało się bardzo wiele osób. Pomagały: lokalna społeczność, liczne firmy oraz instytucje – rozmachu całej akcji nadała Fundacja „Fabryki Marzeń” Karoliny Sołowow, która koordynowała odbudowę i urządzanie domu. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania poszkodowanej rodziny. Dom został nie tylko odbudowany, ale podwyższony o jedną kondygnację, dzięki czemu każdy z chłopców otrzymał własny pokój. Wnętrza starannie urządzono. Nowy dom jest teraz w pełni bezpieczny. Ciepło zapewnia kocioł c.o. na pellet podarowany przez firmę Kostrzewa, natomiast Barlinek zapewnił roczny zapas paliwa na cały rok 2020.

 

W uroczystym finale akcji charytatywnej zorganizowanym 10 grudnia wzięło udział ponad 100 zaangażowanych osób. Były podziękowania i chwile wzruszenia. Najważniejsze jest jednak to, że rodzina pani Grażyny spędzi święta w nowym domu.

 

– Życzymy pani Grażynce i chłopcom zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a także wszelkiej pomyślności w Nowym Roku – mówią właściciele i pracownicy firmy  Kostrzewa. – Oby w Waszym domu zawsze panował spokój i dostatek. Obyśmy wszyscy mogli liczyć na siebie w takim stopniu, jak mogła rodzina z Modliszewic. 

 

fot. archiwum Fundacji Fabryki Marzeń