Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

Tymczasowe wstrzymanie naboru wniosków do Czystego Powietrza

Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wstrzymały nabór wniosków do rządowego programu Czyste Powietrze. Nie jest możliwe zalogowanie się na portalu beneficjenta, ani pobranie formularza wniosku.

Czy to oznacza, że nie będę mógł pozyskać dofinansowania do wymiany ogrzewania – zapytał redakcję Czystego Powietrza mieszkaniec Opola. – Dlaczego nie mogę złożyć wniosku?

 

Przerwa w programie związana jest z błędem w jego pierwotnej wersji, przez który beneficjenci i uczestnicy walki o czyste powietrze musieliby zapłacić podatek. Aby to naprawić, potrzebna była nowelizacja prawa podatkowego w tym zakresie. Nowe regulacje właśnie weszły w życie – od 1 stycznia 2019 r.

 

"Sytuacja ma charakter przejściowy i wynika ze względów formalno-prawnych oraz technicznych. WFOŚiGW wznowią nabór wniosków o dofinansowanie niezwłoczniepo przeprowadzeniu niezbędnej aktualizacji programu priorytetowego Czyste Powietrze oraz po dostosowaniu systemów informatycznych do zmian w prawiepowszechnie obowiązującym.


Zmiany te wynikają z wejścia w życie ustawy wprowadzającej termomodernizacyjną ulgę podatkową, czyli ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 2018 r.poz. 2246)."  – taki komunikat podał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Więcej informacji pod linkiem:

nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/­aktualnosci/­art,1351,tymczasowe-wstrzymanie-naboru-wnioskow-w-ramach-programu-czyste-powietrze.html