Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

"Zielone Ciepło" poświęcone programowi Czyste Powietrze

To nie przypadek, że najnowsze wydanie magazynu "Zielone Ciepło" prawie w całości poświęcone zostało Programowi Priorytetowemu Czyste Powietrze realizowanemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Czyste Powietrze to największy program adresowany do właścicieli domów jednorodzinnych zainteresowanych modernizacją przestarzałego ogrzewania oraz dociepleniem budynków.

Instalatorzy urządzeń grzewczych informują, że  blisko połowa modernizowanych urządzeń grzewczych w budownictwie indywidualnym uzyskuje państwową dotację. Warto zapoznać się z możliwościami, jakie niesie program oraz komu przysługuje wsparcie. W szybkim rozeznaniu pomoże  rozkładówka z infografiką poświęconą programowi, uwzględniająca odrębne podejście do domów nowo budowanych i istniejących, a także rodzaj inwestycji. Inspiracją do sięgnięcia po dotację niech będą relacje rodzin, które skorzystały ze wsparcia do modernizacji ogrzewania.

 

Magazyn zachęca do  skorzystania z programu i zainwestowania w przyjazne środowisku ogrzewanie. Do takich należą z pewnością systemy grzewcze na biomasę drzewną, a także pompy ciepła.

 

Polskie ogrzewnictwo czekają istotne zmiany – o najnowszych trendach w tym zakresie informuje prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła Paweł Lachman – inicjator ogólnopolskiej akcji „Dom bez rachunków”. Te zmiany nie zachodzą tylko „na górze” – klient coraz częściej zainteresowany jest uzyskaniem wysokiego komfortu grzewczego, czystością oraz zakupem paliwa wysokiej jakości. Praktyczną wiedzą o pellecie wysokiej i potwierdzonej jakości dzieli się z Czytelnikami dyrektor Pionu Biopaliw Grupy Barlinek Rafał Węcek.

 

Nie każdemu przysługuje dotacja, dlatego warto zapoznać  z artykułem dotyczącym ulgi termomodernizacyjnej, która dedykowana jest w szczególności osobom lepiej sytuowanym. Przypominamy też o zakazie produkcji i sprzedaży „kopciuchów” oraz karach jakimi obarczony jest ten proceder. Lepiej zainwestować w certyfikowane urządzenia, które będą służyły latami.  – O tym wszystkim przeczytacie w najnowszym wydaniu „Zielonego Ciepła”.   

 

Zapraszam do lektury

 

Anna Baranowska

REDAKTOR NACZELNA

 

(poniżej pobierzesz wersję elektroniczną magazynu Zielone Ziepło)